جستجو در بیتفا
  • راه‌اندازی صندوق‌های جدید گری اسکیل
  • نگاهی به ویژگی‌های صندوق‌های GDIF گری اسکیل
  • پشتیبانی گری اسکیل از توکن‌های سولانا، پولکادات و اسموسیس
  • تأثیر صندوق‌های جدید گری اسکیل بر بازار
راه اندازی یک صندوق مخصوص توکن‌های اثبات سهام توسط کمپانی گری اسکیل

راه اندازی یک صندوق مخصوص توکن‌های اثبات سهام توسط کمپانی گری اسکیل

متوسط
انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
بروزرسانی : ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
۳ دقیقه
۰
۱۵۵
توسط :
مبین رزمخواه

کمپانی مدیریت دارایی گری اسکیل که در زمینه صندوق‌های تراست و اخیراً ETF بیت کوین فعالیت می‌کند، قصد دارد فعالیت‌هایش را در بازار کریپتو گسترش دهد. این شرکت طرحی را به منظور ارائه سود پویا ارائه کرده است که کاربران می‌توانند از سهام‌گذاری توکن‌های مبتنی بر مکانیزم اثبات سهام سود کسب کنند. صندوق‌های جدید گری اسکیل نشان دهنده این است که این شرکت قصد دارد فعالیت خود را در حوزه مدیریت دارایی‌های دیجیتال افزایش دهد. بر اساس بیانیه‌ای که منتشر شد، ارزهای دیجیتال سولانا، پولکادات و Osomosis اکنون در این صندوق‌ها پشتیبانی می‌شوند و به زودی شاهد اضافه شدن دیگر دارایی‌ها نیز خواهیم بود. در این مقاله خبری به راه‌اندازی صندوق‌های جدید گری اسکیل می‌پردازیم و با ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم؛ با بیتفا همراه باشید.

 

راه‌اندازی صندوق‌های جدید گری اسکیل

کمپانی گری اسکیل (Grayscale) که یک شرکت مدیریت دارایی است و صندوق‌های مختلفی در حوزه سرمایه‌گذاری در بیت کوین ارائه کرده است، به تازگی از طرح جدید خود برای سرمایه‌گذاری در توکن‌های دارای مکانیزم اثبات سهام (PoS) ارائه کرده است. همان‌طور که می‌دانید اکثر توکن‌های دارای این مکانیزم قابلیت سهام گذاری یا استیکینگ را دارا هستند و اکنون گری اسکیل قصد دارد وارد رقابت جدیدی برای جذب سرمایه شود.

این صندوق‌های جدید با عنوان Dynamic Income Fund (GDIF) مخصوص افراد دارای حجم بالای یک میلیون دلار است که می‌توانند از قابلیت‌های آن استفاده کنند. در قسمت بعد ویژگی‌های صندوق‌های GDIF را مرور می‌کنیم.

راه‌اندازی صندوق‌های جدید گری اسکیل

 

نگاهی به ویژگی‌های صندوق‌های GDIF گری اسکیل

در اطلاعیه روز جمعه این کمپانی مراحل کلیدی فعالیت این صندوق مشخص شده است. افزایش سرمایه، تخصیص سرمایه به مجموعه‌ای از توکن‌های اثبات سهام، استیک کردن یا سهام‌گذاری توکن‌ها برای کسب پاداش برخی از کارکردهای این صندوق است.

تبدیل پاداش‌های دریافت شده به صورت توکن به وجه نقد به صورت هفتگی و توزیع پول نقد بین سرمایه گذاران هر سه ماه یک بار از دیگر برنامه‌هایی است که برای صندوق‌های GDIF در نظر گرفته شده است. همچنین در صورت نیاز می‌توان توکن‌ها را پس از بازه سه ماهه افزایش داد تا درآمد کسب شده افزایش پیدا کند.

 

پشتیبانی گری اسکیل از توکن‌های سولانا، پولکادات و اسموسیس

شرکت گری اسکیل عنوان کرده است که صندوق GDIF در ابتدا شامل توکن‌هایی مانند اسموسیس  (OSMO)، سولانا (SOL)، پولکادات (DOT) و سایر توکن‌های دیگر است که در ادامه اعلام خواهند شد.

با این حال، این شرکت مدیر دارایی تصریح کرد که دارایی‌های مطرح شده به صلاحدید مدیر این مجموعه در معرض تغییر هستند و درصدهای تخصیص یافته به هر توکن ممکن است در آینده دچار تغییراتی شوند.

در حال حاضر صندوق‌های ETF بیت کوین در دسترس کاربران است. علاوه بر این عنوان شده است که صندوق‌های ETF اتریوم نیز به زودی روانه بازار خواهند شد. تصمیم گری اسکیل برای راه‌اندازی چنین صندوق‌هایی نشان دهنده هوش بالا و آینده نگری مدیران آن دارد.

این صندوق‌ها با اینکه از نظر درجه اهمیت در رده‌های پایین‌تری در مقایسه با صندوق‌های قابل معامله در بورس ETFها قرار می‌گیرند، اما همچنان می‌توانند برای بازار کریپتو مهم و مفید شناخته شوند. در قسمت بعد سعی می‌کنیم تأثیرات این صندوق جدید را در بازار ارز دیجیتال بررسی کنیم.

راه‌اندازی صندوق‌های جدید گری اسکیل

 

تأثیر صندوق‌های جدید گری اسکیل بر بازار

با تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) سرمایه‌گذاری‌های زیادی در بازار ارز دیجیتال انجام شد. ایجاد چنین صندوق‌هایی مانند GDIF گری اسکیل نیز می‌تواند به ورود جریان نقدینگی به بازار ارزهای دیجیتال کمک بسیار زیادی کند. کاربرانی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارند با این روش بسیار ساده‌تر از گذشته می‌توانند فعالیت خود را در این بازار آغاز کنند.

در حال حاضر برای مشارکت در صندوق GDIF این شرکت نیاز است که ۱,۱۰۰,۰۰۰ دلار در این صندوق اختصاصی سرمایه گذاری کنید. همچنین افرادی که دارایی‌هایشان در صندوق‌های گری اسکیل به ۲,۲۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد نیز می‌توانند سرمایه‌گذاری در صندوق‌های جدید را آغاز کنند.

این حجم‌های بالایی که برای پیش نیاز در نظر گرفته شده نشان دهنده اطمینان بالای شرکت Grayscale از وجود چنین مشتریانی است‌. این شرکت باسابقه‌ترین کمپانی مدیریت سرمایه در حوزه ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود و تحرکات آن برای همه بخش‌های بازار مهم است. گری اسکیل اکنون با وجود رقبای قدرتمندی که در حوزه ETFهای بیت کوین مانند کمپانی‌های BlackRock و Fidelity پیدا کرده است، تلاش می‌کند تا قابلیت‌ها و خدمات خود را گسترش دهد و بتواند جایگاه ویژه خود را در این بخش حفظ کند.


دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد