جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای آوه (AAVE)

$97.23
نرخ تتر : ۵۸,۰۲۸ تومان

Aave (AAVE)یکی از رمز ارزهای نوظهور DeFi، Aave میباشد که یک سیستم وام دهی غیرمتمرکز است و به کاربران این امکان را میدهد تا به داراییهای کریپتو وام بدهند، وام ...

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۱۴,۸۱۸,۱۰۲
عرضه کل
۱۶,۰۰۰,۰۰۰

جزئیات آوه

قیمت آوه
$97.23
به تومان
۵,۶۴۲,۰۶۲ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$93.16 / $96.83
رتبه در مارکت
72
اوج قیمت دلاری
$661.69
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۵۸,۰۲۸ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/02/29
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
تاریخ پیدایش

نمودار آوه در چند ماه اخیر

۵,۶۴۲,۰۶۲ تومان

Aave (AAVE)

یکی از رمز ارزهای نوظهور DeFi، Aave می‌‌باشد که یک سیستم وام دهی غیرمتمرکز است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به دارایی‌های کریپتو وام بدهند، وام بگیرند و سود کسب کنند، همه اینها بدون واسطه صورت می‌‌گیرد. Aave بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود، در عوض سیستمی از قراردادهای هوشمند است که این دارایی‌ها را قادر می‌سازد توسط شبکه توزیع‌شده رایانه‌هایی که نرم‌افزار آن را اجرا می‌کنند، مدیریت شوند. این بدان معناست که کاربران Aave برای مدیریت وجوه خود نیازی به اعتماد به موسسه یا شخص خاصی ندارند. آنها فقط باید اعتماد کنند که کد آن همانطور که نوشته شده اجرا می‌شود. در هسته خود، نرم افزار Aave امکان ایجاد استخرهای وام دهی را فراهم می‌کند که کاربران را قادر می‌سازد 17 رمز ارز مختلف از جمله ETH، BAT و MANA را قرض بدهند یا قرض بگیرند. مانند سایر سیستم‌های وام دهی غیرمتمرکز در اتریوم، وام گیرندگان Aave باید قبل از اینکه بتوانند وام بگیرند، وثیقه ارسال کنند و علاوه بر این، آنها فقط می‌توانند تا سقف ارزش وثیقه‌ای که ارسال می‌کنند وام بگیرند. وام گیرندگان وجوهی را در قالب یک توکن خاص به نام aToken دریافت می‌کنند که با ارزش دارایی دیگری مرتبط است، سپس این توکن کدگذاری می‌شود تا وام دهندگان سود سپرده‌ها را دریافت کنند. Aave یک پروتکل DeFi است که با استفاده از سیستمی که اساساً تقریباً از هر نظر مخالف مراجعه به بانک است، وام ارائه می‌دهد. اولاً، هیچ مؤسسه مالی، هیچ واسطه‌ای وجود ندارد که بر درخواست‌های وام بر اساس اعتبار، نظارت یا اعطا کند. در عوض، Aave یک شبکه "بی اعتماد" است، بنابراین واسطه‌ها را حذف می‌کند. Aave در سپتامبر 2017 راه اندازی شد و در ابتدا با نام ETHlend شناخته می‌شد. Aave توسط استانی کولچوف (Stani Kulechov) ساخته شد و در سپتامبر 2018، پروتکل تغییر نام داد و به Aave تبدیل شد و نماد توکن این پروتکل (AAVE) معرفی شد. اگر می‌پرسید Aave به چه معناست؟ کلمه "aave" در زبان فنلاندی به معنای روح است. یک عرضه اولیه توکن (ICO) برای AAVE در نوامبر 2017 برگزار شد و 16.2 میلیون دلار از فروش یک میلیارد توکن AAVE (که در آن زمان LEND نامیده می‌شد) و 300000 دلار اضافی برای سرمایه گذاران جمع آوری شد. در سال 2020، LEND با توکن‌های AAVE جایگزین شد و هر 100 LEND به 1 AAVE تبدیل شد و در نتیجه 16 میلیون توکن در دسترس قرار گرفت.

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) AAVE

روند کلی قیمت AAVE به دنبال چیزی است که به عنوان چرخه رونق و رکود شناخته می‌شود. این الگویی است که در آن یک دوره هیجان فزاینده منجر به افزایش قیمت می‌شود قبل از اینکه شک و توهم ایجاد شود و منجر به سقوط شود. پروژه قدرتمند Aave که در سال‌های اخیر همواره در میان پروژه‌های برتر این حوزه بوده، در حال حاضر ارزش بازاری معادل 3.21 میلیارد دلار دارد که با توجه نقشه راه و برنامه‌هایی که تیم این پروژه دارد، انتظار میرود در آینده بیشتر هم شود. در حال حاضر از لحاظ شاخص ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap)، این رمز ارز در رده 47 در سایت Coinmarketcap قرار دارد.

 

قیمت لحظه‌‌ای AAVE

پتانسیل فنی پروتکل Aave، آپدیت‌ها و به روز سانی‌های طبق نقشه راه، نسبت مصرف انرژی بسیار پایین تر نسبت به پروژه‌ای مثل بیت کوین و همچنین ارائه راهکارهای کاربردی به منظور استفاده از این شبکه در دنیای واقعی، از همان روزهای اول این امید را در دل افراد فعال در دنیای رمز ارزها ایجاد کرده بود که Aave می‌تواند از نظر کاربردی بودن و به طبع از آن، از نظر قیمتی نیز رشد چشمگیری داشته باشد. قیمت لحظه­ای AAVE از لحظه به لحظه متفاوت است زیرا توسط تعادل خریداران و فروشندگان در صرافی‌ها تعیین می‌شود که در نوسان دائمی است. با توجه به نوسانات AAVE، قیمت لحظه­ای آن می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی مقدار زیادی تغییر کند. Aave مانند سایر دارایی‌های کریپتو بی ثبات است، به همین دلیل است که قیمت Aave در معرض تغییرات مکرر است. ارزش آن تحت تأثیر بسیاری از عوامل سنتی مانند اخبار و تحولات پروژه، احساسات بازار، جریان رمز ارزها در صرافی‌ها و به طور کلی اقتصاد است. علاوه بر این موارد، ارزش AAVE نیز تحت تأثیر ارزش کل قفل شده در پروتکل قرار می‌گیرد، زیرا هر زمان که هزینه پروتکل تحمیل شود، توکن‌ها سوزانده می‌شوند.

 

تاریخچه قیمت AAVE

قبل از راه‌اندازی AAVE، توکن اصلی پروتکل LEND نام داشت. LEND در بیشتر تاریخ خود چند سنت یا کمتر ارزش داشت و هرگز به شکستن سطح 1 دلار نزدیک نشد. در اکتبر 2020، کاربران Aave به انتقال توکن رای مثبت دادند و LEND با نرخ 100 LEND در هر 1 AAVE به AAVE مهاجرت کرد. Aave معاملات خود را در هفته اول اکتبر 2020 با حدود 50 دلار آغاز کرد. قیمت‌ها طی ماه بعد به تدریج کاهش یافت تا اینکه در هفته اول نوامبر به پایین ترین سطح 25.94 دلار رسید. این روند در آن نقطه معکوس شد و AAVE موفق شد مجموعه‌ای از اوج‌ها و پایین‌ترین قیمت‌ها را برای بقیه سال تعیین کند و ارزش بازار آن برای اولین بار در ابتدای دسامبر از 1 میلیارد دلار گذشت. تا پایان سال 2020، AAVE به ارزش 88.48 دلار رسید که نشان دهنده افزایش حدود 77 درصدی از زمان تغییر نام9 آن بود. رالی در سال جدید تندتر شد و قیمت AAVE در ژانویه 2021 بیش از سه برابر شد. رشد قیمت همچنان در فوریه شدیدتر شد و قیمت‌ها تنها در هفته اول تقریباً دو برابر شد به طوریکه، این افزایش در 10 فوریه 2021 به اوج خود رسید و بالاترین قیمت تاریخ 581.67 دلار که در آن زمان، ارزش بازار Aave بیش از 6.7 میلیارد دلار بود.

قیمت AAVE تا انتهای سال 2020

در سال 2020، کاربران Aave تصمیم گرفتند (از طریق رای دادن) برای LEND به عنوان یک توکن Aave با ارزش 100 توکن LEND در هر 1 Aave منتقل شود. تا تابستان 2020، افزایش TVL این پروژه آن را به چهارمین پلتفرم بزرگ DeFi تبدیل کرد. در اواخر همان سال، قیمت AAVE 50 دلار به ازای هر توکن کاهش یافت. با وجود نوسانات معمول، قیمت آن در پایان سال به 88 دلار در هر توکن رسید. رشد Aave در سال 2020 تا می‌2021 ادامه یافت، زمانی که به بالاترین حد خود یعنی 666.86 دلار در هر توکن رسید.

قیمت AAVE در سال 2021

در سال 2021، Aave پتانسیل رمز ارز خود را با حرکت صعودی قیمت نشان داد. در می ‌2021، Aave به بالاترین حد خود یعنی 666.86 دلار در هر توکن رسید. قیمت در حدود 300 تا 400 دلار در هر توکن برای بقیه سال باقی ماند. در حالیکه، رشد گسترده در سال 2021، سه ماهه اول سال جاری منعکس کننده حرکت نزولی قیمت Aave است. اوج قیمت آن که در ژانویه سال 2022، 276.74 دلار و از آن زمان تاکنون به کاهش خود ادامه داده است. توکن Aave به دلیل حرکت بی ثبات مستمر در بازار رمز ارزها، همچنان این پتانسیل را دارد که به عنوان یکی از برترین رمز ارزهای پایه برای دنبال کردن در سال جاری باقی بماند. از مارس 2022، قیمت Aave حدود 120 دلار به ازای هر توکن رسیده است.

 

روند رشد AAVE

آینده برای Aave کاملاً روشن است زیرا شرکت چشم انداز بزرگوارانه‌ای را برای Aave متصور است. با وجود نوآوری‌های متعددی که از قبل برنامه ریزی شده است، منحنی بازار همه نشانه‌های مثبتی را برای Aave دارد. با این حال، کارشناسان پیش‌بینی‌های بلندمدت کریپتو را بسیار بالا اعلام کرده‌اند که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را تشویق می‌کند تا با اطمینان در این رمز ارز در بازار پررونق سرمایه‌گذاری کنند.

  • Aave در صرافی‌های مختلف مانند Binance، Coinbase و OKEx لیست شده است. درست از زمان آغاز به کار، Aave در سطحی با پارامترهای رشد عملکرد داشته است که به وضوح نشان‌دهنده اعتماد در میان سایر رمز ارزها مانند بیت‌کوین و اتریوم است.
  • Aave صرافی‌های غیرمتمرکز را قادر می‌سازد تا معاملات سریع و ارزان را برای کاربران خود ارائه دهند. ادغام با Aave به این صرافی‌ها کمک می‌کند تا با استروئیدها کار کنند و آنها را قابل اعتماد و ایمن می‌کند. جای تعجب نیست که این صرافی غیرمتمرکز آینده دارایی‌های دیجیتال را هدایت می‌کند.
  • Aave همچنین به عنوان یک پلت فرم امتیازدهی وام و اعتبار برای تجار عمل می‌کند. معامله­گران می‌توانند شایستگی و اعتبار وام گیرندگان خود را با مشاهده تاریخچه تراکنش‌های خود و تسهیل وام دادن توکن‌ها به کسانی که شانس بیشتری برای بازپرداخت به موقع دارند، بررسی کنند.

سرمایه گذاری در AAVE

سرمایه گذارانی که معتقدند وام‌های غیرمتمرکز به رشد خود ادامه خواهد داد، ممکن است رمز ارز AAVE را جذاب بدانند و همانطور که در بالا ذکر شد، داشتن AAVE به کاربران امتیازات ویژه‌ای در پلتفرم Aave می‌دهد، از جمله تخفیف در تراکنش‌ها و کارمزدها. از آنجایی که Aave یکی از بزرگترین وام دهندگان DeFi است، نقدینگی بالایی و از نظر ثبات، طول عمر و تعهد به نوآوری، پلتفرم Aave همچنان یکی از برترین­ها در فضای DeFi است. با این حال، سرمایه‌گذاری در رمز ارزها مستلزم آشنایی عمیق با نحوه عملکرد پلتفرم‌ها، توکن‌های مختلف و خطرات احتمالی آن است. برخلاف بازارهای سهام و اوراق قرضه یا حتی ETFها که مدت‌هاست تأسیس شده‌اند و به شدت تنظیم شده‌اند، بازارهای کریپتو نسبتاً جدید، تا حد زیادی غیرقابل تنظیم و به سرعت در حال تکامل هستند. در نتیجه فرصت‌های احتمالی زیادی را برای سرمایه گذاران و معامله گران ارائه می‌دهد، با توجه به نوسانات این فضا، هیچ تضمینی برای نتایج مثبت وجود ندارد.

candle نمودار تحلیل تکنیکال آوه

نمودار تمام صفحه