جستجو در بیتفا

تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)

Sample-Text

قیمت لحظه ای و اطلاعات بیشتر
 
حجم بازار
میلیارد دلار
قیمت ریالی
9,646,740
قیمت فعلی
$144.67
تحلیل اورژانسی سولانا (28 اسفند)

بررسی نمودار هفتگی سولانا

رمز ارز سولانا روند صعودی خود را با قدرت حفظ کرده است و در تمامی تایم فریم ها خریداران بشدت قدرتمند هستند و از حضور فروشنده چیزی حس نمی‌شود. انتظاری که در تایم فریم هفتگی برای سولانا داریم، ادامه حرکت صعودی شکل گرفته است و نهایتا تا سطح 160 دلار شاهد اصلاح این ارز باشیم که خریداران می‌توانند از این فرصت برای اضافه کردن حجم به پوزیشن هایشان استفاده کنند.

مقاومت مهم پیش روی قیمت نیز محدوده 400 دلار است که برای قرار دادن حد سود نیز مناسب است.

 

معامله گران عزیز توجه داشته باشید برای افزایش نرخ برد معاملات خود از انجام معاملات خلاف جهت دوری کنید و برای کاهش ریسک معاملات خود از تریگر های معاملاتی استفاده کنید.

 

برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای سولانا بر روی لینک "قیمت رمز ارز سولانا" کلیک کنید.

 

تحلیل تکنیکال سولانا

 

نظر شما راجب روند قیمتی سولانا چیست؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید!

تحلیل فوری سولانا (7 اسفند)

بررسی روند کوتاه مدت سولانا

رمز ارز سولانا در تایم فریم 1 ساعته بر روی یک محدوده تقاضای بکر در حال معامله است. ساختار قیمتی کاملا صعودی است و شاهد تشکیل سقف ها و کف های بالاتر قیمتی هستیم. باتوجه به مومنتوم کندل های اخیر بروی سطح حمایتی نامبرده، انتظار رشد قیمت از نواحی فعلی (104 دلار) را داریم. مقاومت های پیش روی قیمت که برای قرار دادن حد سود خریداران نیز مناسب است، نواحی 106 دلار و 109 دلار است.

معامله گران عزیز توجه داشته باشید برای افزایش نرخ برد معاملات خود از انجام معاملات خلاف جهت دوری کنید و برای کاهش ریسک معاملات خود از تریگر های معاملاتی استفاده کنید.

 

برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای سولانا بر روی لینک "قیمت رمز ارز سولانا" کلیک کنید.

 

تحلیل تکنیکال سولانا

 

نظر شما راجب روند قیمتی سولانا چیست؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید!

تحلیل فوری ارز سولانا پس از قطعی شبکه - آیا قیمت ریزش می‌کند؟ (17 بهمن)

قطعی شبکه یکی از بزرگترین چالش‌های شبکه سولانا بود. اما چند ماه پیش تیم توسعه سولانا ادعا کرد این مشکل به صورت ریشه‌ای رفع شده است. در ادامه نیز شاهد گسترش مجدد اکوسیستم سولانا بودیم و ارز SOL یکی از بهترین عملکردهای قیمتی را در از خود نشان داد. اما امروز مجدد شاهد قطعی شبکه بودیم. آیا این موضوع باعث ریزش قیمت خواهد شد؟ تحلیل تکنیکال سولانا نزولی است یا صعودی؟

در ادامه این مقاله از سایت بیتفا به تحلیل فوری ارز دیجیتال سولانا خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید!

تحلیل ارز دیجیتال سولانا امروز 17 بهمن

در تحلیل ارز سولانا در تایم فریم روزانه شاهد یک روند نزولی هستیم. با توجه به تشکیل کندل‌های نزولی قدرتمند و یکی پس از دیگری، انتظار ریزش قیمت سولانا را تا اعداد پایین‎تر در گام بعدی قیمت داریم. آرایش کندلی و ساختار قیمتی ارز دیجیتال سولانت نزولی است و انتظار ریزش بیشتر قیمت را داریم.

نواحی حمایتی پیش روی قیمت به ترتیب سطوح 89 دلار و 82 دلار و 79 دلار هستند. هر یک از این نواحی می‌توانند برای قرار دادن حد سود معامله گران مناسب باشند. دیدگاه اولیه ما ریزش تا 89 دلار است.

تحلیل روانه ارز sol

نتیجه : در تحلیل روزانه از ارز دیجیتال سولانا شاهد یک روند ریزشی برای قیمت SOL هستیم. نواحی مقاومتی مهم پیش رو قیمت سطوح 89 دلار و 82 دلار و 79 دلار هستند. اما برای تعیین بهتر حد سود به تحلیل نمودار تایم فریم‌های پایین‌تر خواهیم پرداخت.

تعیین حد سود برای روند ریزشی ارز دیجیتال سولانا

نمودار ارز سولانا در تایم فریم 4 ساعته نیز در یک روند نزولی قرار دارد. قیمت ارز سولانا توانست رنج معاملاتی خودش را با قدرت به سمت پایین بشکند. معامله گران می‌توانند در نواحی فعلی (95 دلار) وارد معاملات فروش شوند و گام بعدی ریزش قیمت را شکار کنند.

در تحلیل نمودار 4 ساعته به دنبال نواحی مناسب برای حد سود هستیم. نواحی حمایتی پیش روی قیمت سطوح 89 دلار و 86 دلار است. معامله گران برای قرار دادن حد سود معاملات خود می‌توانند از نواحی مذکور استفاده کنند و حد سود خود را در این نواحی قرار دهند.

نمودار ارز دیجیتال سولانا

نتیجه : نواحی 89 دلار و 86 دلار سطوح مناسبی برای حد سود هستند. پیشنهاد می‌کنیم حد سود معاملات فروش خود را در این نواحی قرار دهید.

تحلیل کوتاه مدت ارز دیجیتال سولانا (17 بهمن)

نمودار ارز سولانا در تایم فریم 30 دقیقه کف جدیدی ثبت کرد. روند کاملاً نزولی است و در صورت اصلاح رو به بالا، نواحی 94.5 دلار و 95 دلار برای ورود معامله گران جذاب است. اولین سطح حمایتی پیش روی قیمت که برای قرار دادن حد سود نیز می‌تواند مناسب باشد، سطح 91 دلار است.

ساختار قیمتی در تایم فریم‌های بالاتر نزولی است؛ در نتیجه سناریو ریزش در کوتاه مدت نیز تقویت می‌شود.

تحلیل کوتاه مدت سولانا 17 بهمن

نتیجه : معامله‌گران می‌توانند سفارشات فروش خود را در دو پله 95 دلار و 94.5 دلار قرار دهند و منتظر ریزش قیمت تا سطح 91 دلار باشند.

تحلیل فاندامنتال ارز سولانا

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف ساعت 13:52 دقیقه (17 بهمن) فعالیت بلاکچین سولانا متوقف شد و این مشکل تا زمان نگارش این مقاله تحلیل ادامه دار است.

قطعی شبکه سولانا یکی از مشکلاتی بود که سولانا بارها دچار آن شد. اما ادعا میشد این مشکل رفع شده و مجدد اتفاق نخواهد افتاد. رقبا شبکه سولانا بارها به این مشکل سولانا پرداختند و این موضوع را یک مشکل فنی بزرگ بیان می‌کنند.

این موضوع یک خبر منفی برای شبکه سولاناست و می‌تواند در کوتاه مدت تاثیر منفی بر قیمت داشته باشد. اگر این مشکل به صورت بنیادی رفع نشود، ممکن است در میان مدت و حتی بلند مدت نیز چالش بزرگی برای رشد قیمت ارز Sol باشد و یک محرک برای ریزش قیمت باشد.

خلاصه تحلیل ارز سولانا امروز 17 بهمن

در این مقاله تحلیلی به صورت جامع شرایط قیمتی و اخبار اخیر ارز دیجیتال سولانا را بررسی کردیم. ساختار قیمتی نزولی است و اخبار منفی نیز می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور در این روند ریزشی عمل کند. در ادامه خلاصه‌ای از این مقاله تحلیلی را ارائه می‌دهیم :

 • ساختار قیمتی در تمام تایم فریم‌ها نزولی است و این احتمال ریزش را بیشتر می‌کند.
 • سطوح 94.5 دلار و 95 دلار فرصت خوبی برای ورود به معاملات فروش هستند.
 • حد سود کوتاه مدت قیمت در نواحی 91 دلار قرار دارد.
 • سطوح 89 دلار و 86 دلار مقاوت‌های مهم در نمودار 4 ساعته هستند و می‌توانند نوحی حد سود دوم و سوم باشند.
 • اخبار موجود برای ارز دیجیتال سولانا نزولی است و انتظار ریزش قیمت را تقویت می‌کند.

این خلاصه از دیدگاه تیم تحلیل بیتفا نسبت به شرایط قیمتی ارز دیجیتال سولانا بود. امیدواریم بتواند برایتان مفید باشد.

تحلیل فوری سولانا (۱۸ دی)

سولانا بخریم یا بفروشیم؟

رمز ارز سولانا در تایم فریم 4 ساعته به یک محدوده حمایتی مهم در ناحیه 86 دلار برخورد داشته و با توجه به واکنش خوبی که از خودش نشان داده انتظار داریم همچنان گام صعودی قیمت حفظ شود و اعداد بالاتر همچون مقاومت های 111 و 126 دلار را تاچ کند. سطح 90 دلار بکر ترین قیمت برای ورود خریداران محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که اگر قیمت سطح حمایتی مذکور را به سمت پایین بشکند، نقش آن به مقاومت تبدیل خواهد شد و شرایط برای باز کردن معاملات معکوس برای معامله گران فراهم می‌شود.

معامله گران عزیز توجه داشته باشید برای افزایش نرخ برد معاملات خود از انجام معاملات خلاف جهت دوری کنید و برای کاهش ریسک معاملات خود از تریگر های معاملاتی استفاده کنید.

برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای سولانا بر روی لینک "قیمت رمز ارز سولانا" کلیک کنید.

 

تحلیل تکنیکال سولانا

 

نظر شما راجب روند قیمتی سولانا چیست؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید!

تحلیل سولانا امروز – انفجار قیمت سولانا ادامه دار است؟

ارز دیجیتال سولانا که در دیدگاه خیلی از تحلیل‌گران کارش به پایان رسیده بود، با عملکرد هفته گذشته خود همه را متعجب کرد. سولانا نتها در چند ماه از 8 دلار به 112 دلار رسید و با رشد بالای خود، توجه کل بازار را مجدد به خود جلب کرد. اما دلیل انفجار قیمت سولانا چه بود؟ تحلیل سولانا چه پیامی برای ما دارد؟ آیا روند رشد سولانا ادامه دار است؟

در ادامه این مقاله تحلیلی با بیتفا همراه باشید تا به تحلیل تکنیکال سولانا بپردازیم و یک دیدگاه جامع نسبت به آینده آن شکل دهیم.

 

تحلیل بلندمدت ارز سولانا

برای بررسی آینده سولانا و تحلیل شرایط آن در بلند مدت، به تحلیل نمودار هفتگی می‌پردازیم. در این تایم فریم، ساختار قیمتی کاملاً صعودی است و تمایل قیمت به رشد بیشتر، کاملاً معلوم است. اما با توجه به رشد قدرتمند و بدون اصلاح قیمت، انتظار داریم سولانا مجدد یک فرصت خرید برای خریداران ایجاد کند.

محدوده 80 تا 75 دلار یک محدوده تقاضا بسیار جذاب برای ارز SOL است. اگر قیمت تا این محدوده اصلاح کند، یک فرصت خرید جذاب برای خریداران ایجاد خواهد شد. ساختار و روند کلی ارز دیجیتال سولانا کاملاً صعودی است و هر اصلاح رو به پایینی یک فرصت ورود مجدد برای خریداران است. اما برای شناسایی دقیق‌تر سطوح مناسب خرید، به تحلیل نمودارهای تایم فریم پایین‌تر خواهیم پرداخت.

تحلیل بلندمدت سولانا 3 دی

نتیجه : در تحلیل سولانا، روند صعودی و تمایل قیمت به رشد بیشتر کاملاً قابل درک است. سرمایه گذاران بلند مدت دیدگاه ویژه‌ای در نواحی 75 تا 80 دلار ایجاد کنند. اما هر اصلاح رو به پایینی یک فرصت خرید محسوب می‌شود.

 

خریداران جا مانده از انفجار سولانا در چه قیمتی خریدار باشند؟

خریداران جا مانده از انفجار سولانا به دنبال یک فرصت مجدد برای خرید هستند. در این بخش از مقاله تحلیل ارز سولانا، قصد داریم نمودارهای تایم فریم پایین‌تر ارز سولانا را بررسی کنیم. با این کار می‌توانیم دیدگاه بهتری نسبت به رفتار قیمت پیدا کنیم. در ادمه به تحلیل نمودارهای روزانه، 4 ساعته و 30 دقیقه خواهیم پرداخت.

 

شناسایی بهترین نقطه خرید برای ارز SOL (تحلیل 3 دی)

برای شناسایی نقطه خرید مناسب برای ارز SOL به تحلیل نمودار روزانه می‌پردازیم. در تحلیل روزانه، احتمال اصلاح قیمت بالاست؛ اما احتمال ریزش تا سطح 80 تا 75 دلار کمی کمرنگ‌تر است. روند رشد ارز سولانا بشدت قدرتمند است و در این روند صعودی اصلاح‌های قیمتی آن معمولاً کوتاه بوده است. با توجه به این شرایط، انتظار داریم محدوده مقاومتی 88 تا 90 دلار از اصلاح بیشتر قیمت جلوگیری کند.

ناحیه قیمتی مذکور یک مقاومت بسیار مهم برای قیمت است و می‌تواند یکی از بهترین نقاط قیمتی برای خرید ارز سولانا باشد. پیشنهاد ما این است که سرمایه گذاران دیدگاه ویژه‌ای بر روی این محدوده ایجاد کنند. در صورت تشکیل کندل‌های برگشتی در این نواحی، می‌توانید وارد معاملات خرید شوید. در ادامه به تحلیل سولانا در تایم فریم‌های پایین‌تر خواهیم پرداخت.

تحلیل روزانه سولانا

نتیجه : محدوده 88 تا 90 دلار یکی از بهترین و محتمل‌ترین نواحی قیمتی برای پایان اصلاح قیمتی ارز SOL است. پیشنهاد ما برای سرمایه گذاران این است که سفارشات خود را در این نواحی قرار دهند.

 

تحلیل سولانا در تایم فریم 4 ساعته

در تحلیل نمودار 4 ساعته ارز سولانا، شاهد تشکیل دو گام صعودی هستیم. دیدگاهی که اکنون برای حرکت بعدی قیمت در نظر داریم، اصلاح قیمتی تا نواحی 50 درصدی گام دوم است. این اصلاح دقیقاً با سطح مقاومتی 88 تا 90 دلار مطابقت دارد. این موضوع ارزش این سطح حمایتی را بالاتر می‌برد و از طرفی انتظارات نسبت به اصلاح قیمت را افزایش می‌دهد.

در تایم فریم 4 ساعته دیدگاه صعودی نداریم و بیشتر به دنبال استفاده از فرصت‌های موجود در ریزش و اصلاح قیمتی ارز SOL هستیم. معاملات فروش می‌تواند از همین نواحی ایجاد شود. حد سو این معاملات نیز می‌تواند در نواحی 90 دلار قرار بگیرد. البته برای ایجاد دیدگاه دقیق‌تر به تحلیل سولانا در نمودار 30 دقیقه نیز خواهیم پرداخت.

 احتمال ریزش قیمت سولانا

نتیجه : در تایم فریم 4 ساعته، برخلاف تایم فریم‌های بالاتر، دیدگاه نزولی داریم. انتظار ما ریزش قیمت از همین نواحی تا سطح 90 دلار است. هر حرکت صعودی از قیمت، یک فرصت کوتاه مدت برای ورود به معاملات فروش (Short) است.

 

احتمال ریزش قیمت ارز سولانا در کوتاه مدت بالاست

در تایم فریم 30 دقیقه، شاهد یک محدوده تقاضا مهم در سطح 109 دلار هستیم. قیمت یک بار توانست این سطح را هانت کند؛ این نشانه عدم تمایل خریداران به ورود در این نواحی است. با توجه به این موضوع انتظار داریم قیمت یک روند نزولی کوتاه مدت را شروع کند. البته معامله‌گران ریسک گریز باید ابتدا منتظر شکست رو به پایین سطح 109 دلار باقی بمانند. در صورت شکست این سطح، می‌توانند وارد معاملات فروش شوند.

شرایط و ساختار قیمتی برای ارز دیجیتال سولانا امکان ورود به معاملات فروش را فراهم می‌کند. البته این موضوع در کوتاه مدت صدق می‌کند و ساختار در تایم فریم‌های بالاتر کاملاً صعودی است. معامله‌گران کوتاه مدت می‌توانند حد سود خود را در نواحی 95 و سپس 90 دلار قرار دهند. البته توجه کنید روند کلی صعودی است و ورود به معاملات خلاف جهت می‌تواند ریسک بالاتری داشته باشد.

تحلیل کوتاه مدت ارز سولانا

نتیجه : اگر قیمت سطح 109 دلار را رو به پایین بشکند، در کوتاه مدت انتظار ریزش قیمت را خواهیم داشت. معامله گران می‌توانند اولین حد سود خود را در محدوده 95 دلار و حد سود دوم خود را در محدوده 90 دلار قرار دهند.

 

تحلیل تکنیکال سولانا در یک نگاه

بالاتر ارز سولانا را در 4 تایم فریم مختلف تحلیل کردیم و دیدگاهی جامع نسبت به آن شکل دادیم. اما در این بخش قصد داریم نتیجه کلی را به صورت خلاصه بیان کنیم تا کاربران ما، راحت‌تر و دقیق‌تر شرایط بازار را در کنند.

 • در تایم فریم هفتگی روند کاملاً صعودی است و انتظار رشد بیشتر ارز سولانا را داریم.
 • در تحلیل روزانه روند کلی صعودی است اما در کوتاه مدت انتظار اصلاح قیمت را داریم.
 • محدوده 88 تا 90 دلار فرصت مجدد برای ورود خریداران جا مانده است.
 • محدوده 75 تا 80 دلار بهترین محدوده تقاضا برای ارز SOL است. البته احتمال ریزش تا این نواحی پایین است.
 • با توجه به احتمال بالا برای اصلاح قیمتی، در کوتاه مدت به دنبال معاملات فروش هستیم.
 • بعد از شکست رو به پایین سطح 109 دلار، می‌توانیم وارد معاملات فروش شویم و حد سود را در محدوده 95 دلار قرار دهیم.

این خلاصه‌ای از تحلیل تکنیکال سولانا بود و امیدواریم بتواند دیدگاه مناسبی به شما بدهد. تحلیل رمز ارزها به صورت روزانه در سایت بیتفا قرار می‌گیرد و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

این مطلب پیشنهاد مالی نیست و صرفاً دیدگاه تیم تحلیل بیتفا نسبت به شرایط بازار است!

 

تحلیل فاندامنتال سولانا

در پایان این مقاله تحلیل، نگاهی به تحلیل فاندامنتال ارز سولانا خواهیم انداخت. همانطور که در تحلیل سولانا (19 آذر) بررسی کردیم، شرایط بنیادی این شبکه رو به بهبود است. همین موضوع باعث شد قیمت SOL تنها در 2 هفته از 73 دلار تا 112 (حدود 53 درصد) رشد کند.

اکوسیستم سولانا رشد بسیار جذابی تجربه کرد و مجدد توانست توجهات را به سمت خود جلب کند. با توجه به داده‌های Defillama، ارزش کل قفل شده (TVL) شبکه سولانا کاملاً صعودی است و هر روز رشد می‌کند. پروژه‌هایی مانند Kamino و BlazeStake جان تازه‌ای به اکوسیستم سولانا بخشیدند و این موضوع احتمال رشد بیشتر ارز SOL را تقویت می‌کند.

اکنون و پس از انفجار سولانا، انتظار داریم چنین اتفاقی را در بلاکچین آپتوس نیز شاهد باشیم. در شرایط فعلی و با توجه به تعطیلات سال نو و کمتر شدن حجم معاملاتی در بازارهای مالی، احتمال رشدهای بزرگ پایین‌تر است. اما پیشنهاد می‌کنیم حتماً دیدگاه ویژه‌ای بر مطلب "تحلیل آپتوس امروز" ایجاد کنید.

تحلیل فوری ارز سولانا، رشد ارز SOL تا کجا ادامه دارد؟ (19 آذر)

مشکلات صرافی FTX بر روی کل بازار ارزهای دیجیتال تاثیر منفی گذاشت. اما از آنجایی که بیشترین حجم دارایی صندوق Alameda به ارز دیجیتال سولانا اختصاص داشت، بزرگترین ضربه به ارز SOL وارد شد. اما اکنون با کاهش تاثیرات منفی صرافی FTX، سولانا جان تازه گرفت و به دنبال تکرار عملکرد شگفت انگیز خود است. در این مقاله تحلیلی از سایت بیتفا به تحلیل ارز سولانا خواهیم پرداخت. آیا سولانا به اوج بر می‌گردد؟ دلیل رشد اخیر سولانا چیست؟ ارز Sol را کجا بخریم و کجا بفروشیم؟

در ادامه این مطلب با بیتفا همراه باشید تا با تحلیل تکنیکال سولانا، به تمام این سوالات پاسخ دهیم.

 

تحلیل بلند مدت ارز سولانا (19 آذر)

برای بررسی آینده سولانا و ایجاد یک دیدگاه سرمایه گذاری باید در قدم اول به تحلیل بلندمدت (هفتگی) آن بپردازیم. ارز دیجیتال Sol در تایم فریم هفتگی در یک روند کاملاً صعودی و البته پر قدرت قرار دارد. با شکست مقاومت مهم 52 دلاری، شرایط برای ادامه روند صعودی فراهم شد. سولانا در روند صعودی سال 2021 با قدرت بسیار زیاد تا سطح 158 دلار و سپس 256 دلار رشد کرد. تکرار این رالی صعودی در چرخه صعودی پیش رو، می‌تواند برای ارز سولانا بسیار آسان باشد.

در تایم فریم هفتگی اولین مقاومت قیمت 158 دلار است و محدوده دیگری جلودار رشد قیمت نیست. البته دیدگاه ما این است که قبل از این روند صعودی قیمت به یک اصلاح نیاز دارد. اصلاح قیمتی می‌تواند تا 55 دلار ادامه دار باشد. این ناحیه قیمتی یک محدوده تقاضا جذاب است و سرمایه گذاران می‌توانند دیدگاه ویژه‌ای نسبت به این محدوده ایجاد کنند.

سرمایه گذاری در ارز سولانا

نتیجه : نمودار هفتگی سولانا کاملاً صعودی است. سفارشات خرید را می‌توانیم برای کمریسک‌ترین حالت در محدوده 55 دلار قرار دهیم تا در صورت اصلاح قیمت وارد معامله شویم. در دیدگاه بلندمدت حد سود اول  158 دلار است.

 

تحلیل کوتاه مدت ارز دیجیتال سولانا

در تحلیل بلندمدت، دیدگاه کاملاً صعودی است و این یک فرصت خرید برای سرمایه گذاران بلند مدت به شمار می‌رود. اما برای استفاده از فرصت‌های معاملاتی کوتاه مدت و حتی شناسایی نقطه ورود مناسب برای سرمایه گذاری، بهتر است به تحلیل تایم فریم‌های پایین‌تر بپردازیم. در ادامه به تحلیل کوتاه مدت‌تر ارز Sol خواهیم پرداخت.

 

نمودار روزانه ارز دیجیتال سولانا

در تحلیل ارز سولانا در تایم فریم روزانه نیز همانند نمودار هفتگی قیمت در یک روند صعودی قرار دارد. در این نمودار شاهد یک کانال صعودی هستیم؛ انتظار اولیه ما نوسان قیمت در این کانال قیمتی است. به این منظور که انتظار داریم قیمت ابتدا تا کف کانال (62 دلار) اصلاح کند و سپس یک روند صعودی تا سقف کانال (90 دلار) را شروع کند.

اگر کف کانال نتواند از ریزش قیمت جلوگیری کند و به سمت پایین بشکند، قیمت تا محدوده تقاضا هفتگی (55 دلار) اصلاح خواهد کرد. پس خریداران برای ورود به معاملات خرید در کف کانال، حتماً منتظر کندل‌های تاییدیه برگشتی باشند.

تحلیل نمودار سولانا

نتیجه : در تحلیل روزانه ارز دیجیتال SOL انتظار نوسان قیمت در کانال صعودی را داریم. معامله‌گران می‌توانند در کف کانال خریدار باشند و حد سود خود را در سقف کانال قرار دهند.

 

ارز سولانا را در چه قیمتی بخریم و در چه قیمتی بفروشیم؟

در تحلیل 4 ساعته، علاوه بر کانال صعودی ماژور که در تایم فریم روزانه تشکیل شده است، شاهد یک کانال صعودی مینور نیز هستیم. قیمت، سقف کانال مینور خود را از پیش رو برداشت؛ این انتظارات صعودی را تقویت می‌کند. معامله‌گران ریسک گریز به جای انتظار برای ریزش قیمت تا کف کانال ماژور (62 دلار)، می‌توانند معاملات خرید خود را در محدوده 67.5 دلار انجام دهند. حد سود این معامله نیز می‌تواند در محدوده سقف کانال صعودی (90 دلار) قرار بگیرد.

سولانا را رو چه قیمتی بخریم

نتیجه : در تایم فریم 4 ساعته یک فرصت خرید برای معامله‌گران ریسک گریز وجود دارد. این نوع معامله‌گران می‌توانند با یک اصلاح کوچک تا سطح 67.5 دلار، وارد معاملات خرید شوند. حد سود این معامله همان محدوده 90 دلار (سقف کانال) است. 

 

فرصت معاملاتی کوتاه مدت در ارز SOL

روند کلی قیمت برای ارز دیجیتال SOL کاملاً صعودی است. اما در تایم فریم کوتاه مدت یک فرصت استفاده از ریزش قیمت وجود دارد. با توجه به آرایش کندلی در نمودار 30min، انتظار داریم قیمت تا محدوده 67.5 دلار ریزش کند. این سطح قیمتی همان محدوده‌ای است که به معامله‌گران ریسک گریز پیشنهاد خرید دادیم. اما معامله‌گران کوتاه مدتی می‌توانند از اصلاح قیمتی تا این محدوده نیز استفاده کنند و از معاملات فروش (Short) کسب سود کنند. اما در نظر بگیرید روند کلی صعودی است و معامله مذکور در خلاف جهت روند اصلی قرار دارد. در نتیجه ریسک این معامله می‌تواند بالاتر باشد. نقطه ورود همین نواحی قیمت و حد سود محدوده 67.5 دلار است.

تحلیل کوتاه مدت ارز سولانا

نتیجه : معامله‌گران کوتاه مدت می‌توانند از یک معامله خلاف جهت و در جهت ریزش قیمت کسب سود کنند. نقطه ورود همین نواحی قیمت است و حد سود را می‌توانید در محدوده 67.5 دلار قرار دهید. این معامله خلاف روند است و ریسک بسیار بالایی دارد.

 

خلاصه تحلیل تکنیکال ارز سولانا (19 آذر)

در این مقاله تحلیلی، چهار تایم فریم مختلف از قیمت ارز سولانا را بررسی کردیم. در این بخش قصد داریم یک توضیح جامع و خلاصه نسبت به این تحلیل‌ها ارائه دهیم.

 • قیمت در تایم فریم هفتگی کاملاً صعودی است؛ اما انتظار اصلاح داریم. حد سود سرمایه گذاران بلندمدت می‌تواند در نواحی 158 دلار و 256 دلار قرار بگیرد. (بهترین قیمت خرید برای سرمایه گذاری = 55 دلار)
 • در تحلیل نمودار روزانه شاهد یک کانال صعودی هستیم؛ خریداران می‌توانند حد سود اول را در سقف این کانال (90 دلار) قرار دهند. (محدوده خرید کم ریسک =  62 دلار)
 • در تحلیل 4 ساعته یک محدوده خرید مناسب (در قیمت 67.5 دلار) اما با ریسک بالاتر وجود دارد.
 • در تایم فریم کوتاه مدت امکان کسب سود از معاملات خلاف جهت (ریزش قیمت) وجود دارد، اما ریسک معامله بالاست.

این خلاصه‌ای از تحلیل تکنیکال ارز سولانا امروز 19 آذر بود. امیدواریم این تحلیل برای شما مفید باشد؛ می‌توانید نظرات خود یا ارز پیشنهاد برای تحلیل فردا را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

آیا ارز دیجیتال سولانا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

قبل از سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، باید ارز مورد نظر را از دو دیدگاه تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال تحلیل کنید. در این مقاله تحلیلی، دیدگاه اصلی ما بر روی تحلیل تکنیکال و بررسی روند قیمتی بود. اما قبل از سرمایه گذاری حتماً باید داده‌های فاندامنتالی نیز بررسی شوند.

در تحلیل تکنیکال روند کاملاً صعودی است. در بازه زمانی میان مدت و بلندمدت، رشد قیمت تا نواحی 158 دلار و حتی 256 دلار دور از ذهن نیست و کاملاً منطقی است. از نظر فاندامنتالی نیز شرایط خوب است.

تاثیرات منفی صرافی FTX بر روی ارز سولانا در حال کمرنگ شدن است. انفجار قیمت Bonk (میم کوین سولانا) نشان دهنده افزایش توجه کاربران به این اکوسیستم است. از طرفی دیگر داده‌های سایت Defillama نشان می‌دهد شرایط برای سولانا بشدت جذاب است. در ماه گذشته، TVL شبکه سولنا بیشترین میزان رشد (194 درصد) را در میان رقبا خود تجربه کرد. این موارد نشان می‌دهند اکوسیستم Solana در حال بازیابی است و در کنار هم، یک دیدگاه صعودی تشکیل می‌دهند.

پروژه Jito و ایردراپ با ارزش آن نیز یک مهر تایید دیگر برای شرایط مثبت این اکوسیستم است. سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند دیدگاه ویژه‌ای نسبت به آینده ارز سولنان ایجاد کنند. پیشنهاد می‌کنیم آن را حتماً زیر نظر بگیرید.

توجه کنید این مطلب هیچ گونه پیشنهاد مالی یا سرمایه گذاری نیست و صرفاً دیدگاه شخصی تحلیل‌گران مجموعه بیتفا است.

تحلیل فوری سولانا (13 آذر)

بررسی سولانا در تایم فریم 4 ساعته!

رمز ارز سولانا در تایم فریم 4 ساعته با رشد خوبی که از خودش نشان داده است، قیمت را به محدوده مقاومتی 66 دلار رسانده است، انتظاری که برای گام بعدی قیمت می‌توانیم داشته باشیم، ریزش قیمت تا نواحی حمایتی 53 و 51 دلار است. معامله گران ریسک گریز می‌توانند پس از شکست سطح حمایتی 61.5 دلار وارد معاملات شورت شوند و از نزول قیمت کسب سود کنند.

معامله گران عزیز توجه داشته باشید برای افزایش نرخ برد معاملات خود از انجام معاملات خلاف جهت دوری کنید و برای کاهش ریسک معاملات خود از تریگر های معاملاتی استفاده کنید.

برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای سولانا بر روی لینک "قیمت رمز ارز سولانا" کلیک کنید.

 

تحلیل تکنیکال سولانا

 

نظر شما راجب روند قیمتی سولانا چیست؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد