جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای فانتوم (FTM)

$0.671555
نرخ تتر : ۶۷,۵۲۷ تومان

Fantom یک پلتفرم قرارداد هوشمند با عملکرد بسیاربالا، مقیاس پذیر، ایمن است که در سال 2018 ایجاد شد و برای غلبه بر برخی از محدودیت های پلتفرم های بلاک چین قدیمی طراحی شده است.

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۲,۸۰۳,۶۳۴,۸۳۶
عرضه کل
۳,۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰

جزئیات فانتوم

قیمت فانتوم
$0.671555
به تومان
۴۵,۳۴۸ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$0.618908 / $0.69762
رتبه در مارکت
55
اوج قیمت دلاری
$3.46
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۶۷,۵۲۷ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/08/06
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
تاریخ پیدایش

نمودار فانتوم در چند ماه اخیر

۴۵,۳۴۸ تومان

فانتوم (FTM)

Fantom یک پلت‌فرم قرارداد هوشمند غیرمتمرکز، بدون مجوز و منبع باز برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و دارایی‌های دیجیتال است - یکی از شبکه‌های بلاک چین که برای ارائه جایگزینی برای اتریوم ساخته شده است. شبکه اصلی بلاک چین Fantom در دسامبر 2019 راه اندازی شد و توکن بومی این پلتفرم را با نماد (FTM) در ژانویه 2021 عرضه کرد و هدف این شبکه ایجاد تعادل خوبی بین مقیاس پذیری، امنیت و عدم تمرکز است. همچنین، معماری شبکه آن قصد دارد با ارائه تعادلی پایدار از مقیاس پذیری، امنیت و تمرکززدایی، راه حل مناسبی برای Trilemma Blockchain ارائه دهد. مانند دیگر رقبای اتریوم، فانتوم قصد دارد مقیاس‌پذیری بیشتر و هزینه‌های کمتری نسبت به پلتفرم قراردادهای هوشمند ارائه دهد. یک عنصر منحصر به فرد پلتفرم رمزنگاری Fantom این است که کاربران می‌توانند به جای تکیه بر لایه اصلی اجماع فانتوم، شبکه‌های مستقل خود را ایجاد و مستقر کنند. هر اپلیکیشن ساخته شده بر روی Fantom بر روی بلاک چین منحصر به فرد خود عمل می‌کند این در حالیست که، بر روی بلاک چین خود کار می‌کند و هر dApp از امنیت، سرعت و نهایی بودن بلاک چین اصلی Fantom نیز برخوردار است. علاوه بر این، بلاک چین‌های مستقل ساختاری ماژولار (مجموعه برنامه‌های مستقلی اطلاق می‌شود که در داخل برنامه‌های دیگر به اجرا در می‌آیند) دارند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا آن‌ها را برای مورد استفاده پروژه خاص خود پیکربندی کنند. زیرساخت‌های Fantom از طریق مکانیسم اجماع با قابلیت تحمل خطای بیزانسی ناهمزمان (aBFT) اثبات سهام (PoS) به هم گره خورده است، که کارایی عملیاتی کل شبکه را حفظ می‌کند. ساختار شبکه aBFT برای حفظ امنیت شبکه و در عین حال به حداکثر رساندن سرعت طراحی شده است. بنیاد Fantom توسط دانشمند علوم کامپیوتر کره جنوبی دکتر ان بیانگ ایک (Ahn Byung Ik) تاسیس شد. در حال حاضر، مدیر عامل این پلتفرم مایکل کونگ (Michael Kong) است. تیم پشتیبان Fantom تجربه گسترده‌ای در درجه اول، در زمینه توسعه بلاک چین تمام پشته دارد و طبق وب سایت رسمی آن، تیم Fantom نیز متشکل از مهندسان متخصص، دانشمندان، محققان، طراحان و کارآفرینان است.

 

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) فانتوم FTM

این پروژه برای توسعه دهندگانی که به دنبال راه‌حل‌های غیرمتمرکز هستند، جذاب است. طبق داده‌‌های این پلتفرم، مأموریت آن "اعطای سازگاری بین تمام نهادهای معاملاتی در سراسر جهان" است. بنیاد فانتوم مشارکت و همکاری‌های زیادی را اعلام کرده است. شرکت‌ها می‌توانند شبکه‌های بلاک چین خصوصی/مجاز مبتنی بر Fantom را راه‌‌اندازی کنند. گسترش جهانی، شبکه گسترده‌ای از کاربران و برنامه‌های کاربردی (برنامه‌های غیرمتمرکز) و پیشرفت‌ها و ارتقاء مستمر را برای آنها فراهم می‌کند با این حال، ارزش بازاری معادل 3. 55 میلیارد دلار دارد و در حال حاضر از لحاظ شاخص ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap)، این رمز ارز در رده 35 در سایت Coinmarketcap قرار دارد.

 

قیمت لحظه‌‌ای فانتوم (FTM)

فانتوم با چندین دولت ملی برای اجرای فناوری مبتنی بر بلاک چین کار می‌کند و سال گذشته یادداشت تفاهم (MOUs) را با اداره زندان‌های پنجاب پاکستان و سازمان تنظیم مقررات موسسات آموزشی خصوصی پاکستان (PEIRA)، وزارت صنعت و تجارت افغانستان امضا کرد. که ششمین نهاد دولتی در کشور بود که از فناوری فانتوم استفاده کرد - و وزارت صنعت و فناوری‌های نوین جمهوری تاجیکستان این مشارکت‌‌ها سبب شد تا این رمز ارز بین سرمایه‌‌گذاران شناخته‌‌تر شود و در همین راستا لیست شدن رمز ارز در معروف‌ترین صرافی رمز ارزی جهان بایننس باعث جهش قیمت فانتوم شد و آن را تا بیش از 300 درصد در عرض یک ماه افزایش داد و به بالاترین حد خود در آن زمان یعنی 0. 039614 دلار در 11 ژوئن 2019 رساند. در هفته بعد از آن، بر خلاف ادامه روند صعودی در کل بازار رمز ارزها، قیمت تقریباً 30 درصد کاهش یافت.

تاریخچه قیمت فانتوم (FTM)

فانتوم توکن خود را در 15 و 16 ژوئن 2018 نماد FTM خود را به قیمت 0. 043 دلار فروخت. از ژانویه سال 2021 بود که عرضه عمومی ارز دیجیتال FTM در صرافی‌ها آغاز شد. از ابتدای سال گذشته، فانتوم چندین برابر رشد کرده و از دیگر رقبای ارزهای دیجیتال در بازار پیشی گرفته است. این افزایش شدید قیمت، قیمت FTM را به بالاترین سطح جدید 0. 8 دلار رساند. پس از آن، قیمت توکن در جولای گذشته به زیر 0. 25 دلار سقوط کرد. در اکتبر 2021، فانتوم بالاترین قیمت قبلی خود را 3. 48 دلار ثبت کرد. پس از آن، توکن با نوسانات قابل توجهی به معاملات خود ادامه داد و در حال حاضر حدود 2. 8 دلار با شتاب مثبت معامله می‌شود.

قیمت فانتوم (FTM) از سال 2019 تا انتهای سال 2020

فانتوم نیز از این قاعده مستثنی نیست به این معنی که، بارها شاهد فراز و نشیب‌های خود بوده است. اما چیزی که اکنون به نظر می‌رسد این است که گویی در حال مسابقه دادن برای ثبت یک رکورد جهانی است و تا پایان نیمه اول سال 2019، قیمت فانتوم حرکت صعودی داشته است، اما پس از رسیدن به بالاترین سطح 0. 034 دلار در ژوئن 2019، توکن FTM شروع به اصلاح به سمت پایین کرد. قیمت فانتوم تا سقوط مارس 2020 با روند نزولی مستمر روبرو شد و در 13 مارس 2020، فانتوم به پایین ترین حد تاریخ خود یعنی 0. 001953 دلار رسید. در همین راستا، روند صعودی فوق‌العاده‌ای را آغاز کرد که ارزش آن در سپتامبر 2020 به بالای 0. 05 دلار رسید. با این حال، پس از ثبت رشد قابل توجه، FTM با افت شدید روبرو شد و در پایان سال 2020، قیمت Fantom مجدداً 0. 016 دلار را تجربه کرد.

قیمت فانتوم (FTM) در سال 2021

قیمت توکن FTM در سال 2021 به شدت افزایش یافت زیرا بنیاد Fantom چندین مشارکت و ادغام را اعلام کرد. قیمت توکن FTM در سال 2021 از 0. 01693 دلار شروع شد و در ماه فوریه به 0. 8717 دلار رسید. سپس، در ماه می‌قیمت آن به 0. 9571 دلار صعود کرد و با سقوط بازار رمز ارزها، به سرعت به 0. 2634 دلار بازگشت. به علاوه، قیمت در ماه ژوئیه به 0. 1533 دلار  و قبل از اینکه دوباره در ماه آگوست به رشد خود ادامه دهد قیمت در 9 سپتامبر با 1. 93 دلار را ثبت کرد، به طوریکه، در 28 اکتبر به بالاترین حد خود یعنی 3. 48 دلار رسید. در ماه نوامبر، FTM سال 2021 را با قیمت 2. 25 دلار به پایان رساند که بیش از 13000 درصد در سال افزایش داشت.

روند رشد فانتوم (FTM)

روند توسعه پروژه با توجه به داده‌‌های این پلتفرم در دو مرحله صورت گرفت به طوریکه، راه اندازی Testnet آن در تاریخ دسامبر 2018 شبکه آزمایشی را برای توسعه دهندگان که آن را Fantom نسخه 0.4.5-rc.1 نامیدند، توانسته است بین 20 تا 25 هزار تراکنش در ثانیه دست یابد. لازم به ذکر است، کد به صورت عمومی در صفحه github فانتوم در دسترس است. همچنین، در تاریخ دسامبر 2019 اولین نسخه شبکه Mainnet نسخه 0.1 (OPERA) Fantome منتشر کرد. این شبکه با EVM سازگار بود و در زمان راه اندازی از عملکرد قرارداد هوشمند Solidity پشتیبانی می‌کرد. OPERA در بالای پروتکل توافقی Lachesis فانتوم اجرا شد.

سرمایه گذاری در فانتوم (FTM)

Fantom (FTM) به دلایل زیادی یک سرمایه گذاری خوب است:

Fantom دارای یک اکوسیستم در حال رشد است که شامل Defi، NFT، DEX و غیره است و تیم پشتیبان فانتوم با بایننس همکاری کرده‌اند تا یک تبادل متمرکز برای توکن‌های مبتنی بر فانتوم ایجاد کنند.

Fantom یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین بلاک‌چین‌های قابل استفاده است که یک پلتفرم بلاک چین در حال رشد سریع است که به سرعت توسط کاربران پذیرفته شده است

Fantom (FTM) یک رمز ارز است که باید مورد توجه هر سرمایه‌گذار جدی قرار گیرد، زیرا دارای تمام اجزای مناسب برای یک پلتفرم بلاک چین موفق است. همچنین، FTM می‌تواند ثابت کند که یک منبع درآمد با ارزش و پایدار است، با اطلاعاتی که شما تمام سرمایه گذاری‌های خود را عاقلانه و استراتژیک برنامه ریزی می‌کنید. در نتیجه، می‌تواند ثابت کند که تصمیمات سرمایه گذاری قابل قبولی برای پتانسیل درآمد بلندمدت است. هیچ روش آزمایش شده یا اثبات شده‌ای برای ثروتمند شدن سریع وجود ندارد، اما سرمایه گذاری در FTM می‌تواند ارزشمند باشد.

candle نمودار تحلیل تکنیکال فانتوم

نمودار تمام صفحه