جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای فایل کوین (FIL)

$6.18
نرخ تتر : ۵۷,۹۹۸ تومان

فایل کوین یک پروتکل غیرمتمرکز است که به ‌عنوان یک سیستم ذخیره‌سازی مبتنی بر، ابر که توسط کاربرانش اداره می‌شود به وجود آمده است.

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۵۵۵,۵۷۱,۳۱۲
عرضه کل
۱,۹۶۰,۴۷۵,۸۰۶

جزئیات فایل کوین

قیمت فایل کوین
$6.18
به تومان
۳۵۸,۴۲۷ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$5.97 / $6.23
رتبه در مارکت
35
اوج قیمت دلاری
$236.84
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۵۷,۹۹۸ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/01/12
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
تاریخ پیدایش

نمودار فایل کوین در چند ماه اخیر

۳۵۸,۴۲۷ تومان

فایل‌‌کوین (FIL)

Filecoin یک پروتکل منبع باز و شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز است که خدماتی را برای ذخیره و بازیابی داده‌ها ارائه می‌دهد. این سیستم که توسط آزمایشگاه پروتکل توسعه یافته است، بر روی سیستم توزیع غیرمتمرکز و شبکه اشتراک گذاری فایل همتا به همتا (IPFS)، ساخته شده است. Filecoin (FIL) در حال حاضر احتمالاً شناخته شده ترین پروژه برای ذخیره سازی غیرمتمرکز است که توسط بنیاد پروتکل لبز (Protocol Labs) توسعه داده شده است. پروتکل لبز در سال 2014 توسط خوان بنت
 (Juan Benet)، دانشمند کامپیوتر 32 ساله مکزیکی-آمریکایی، بنیان‌گذاری شد. بنت که دانش‌آموخته دانشگاه استنفورد است را می‌توان مغز متفکر پروژه Filecoin دانست. این پروژه در درجه اول می‌خواهد یک جایگزین غیرمتمرکز برای راه حل‌های ذخیره سازی ابری ایجاد شده از خدمات وب آمازون (AWS)، مایکروسافت (Azure) و گوگل (Google Cloud) ارائه دهد. هر کسی می‌تواند به عنوان ماینر در این پروتکل عمل کند و رمز ارز FIL را کسب کند. یکپارچگی داده‌ها به طور خودکار بررسی می‌شود به طوریکه، هیاهوی پروژه ذخیره سازی غیرمتمرکز Filecoin (FIL) در سال 2017 بسیار زیاد بود و تیم Filecoin توانست بیش از 250 میلیون دلار را به عنوان بخشی از عرضه اولیه توکن (ICO) از سرمایه گذاران جمع آوری کند.

 ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) فایل‌‌کوین FIL

پیش‌بینی قیمت با هر نوع اطمینان مطلق غیرممکن است، زیرا مجموعه‌ای از عوامل مختلف می‌توانند در تعیین ارزش آتی Filecoin نقش داشته باشند. با این حال، قیمت FIL احتمالاً با پذیرش شبکه مرتبط خواهد بود. بنابراین، ادغام‌های آتی Filecoin و گسترش اکوسیستم می‌تواند تأثیر مثبتی بر قیمت FIL داشته باشد.. با این حال، ارزش بازاری معادل 3.13 میلیارد دلار دارد که با توجه نقشه راه و برنامه‌هایی که تیم این پروژه دارد، انتظار میرود در آینده بیشتر هم شود. در حال حاضر از لحاظ شاخص ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap)، این رمز ارز در رده 39 در سایت Coinmarketcap قرار دارد.

 

قیمت لحظه‌‌ای FIL

Filecoin در طول ICO خود رکوردشکنی 257 میلیون دلاری را به دست آورد و بنیاد Filecoin متشکل از صنایع سنگین وزن با تجربه مرتبط زیاد است، و هر دو عاملی هستند که نشانه‌های خوبی برای مبانی پروژه در نظر گرفته می‌شوند. همچنین، عقب نشینی در سایر رمز ارزها در آوریل 2021 و کل بازارها رایج و اعتقاد بر این بود که تحت تأثیر پیشنهاد دولت ایالات متحده در آن زمان برای افزایش قابل توجه مالیات بر عایدی سرمایه بلندمدت است. مانند بسیاری از رمز ارزها، تقاضا برای FIL تأثیر عمده‌ای بر قیمت آن دارد. یکی از منابع تقاضای FIL افرادی است که مایل به تبدیل شدن به استخراج کنندگان ذخیره سازی هستند. ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی پاداش‌های بلوک و کارمزد تراکنش‌ها را دریافت می‌کنند، و از آنجایی که برای مشارکت در شبکه باید FIL را به عنوان وثیقه بگذارند، این امر می‌تواند باعث شود افراد بیشتری برای دریافت پاداش استخراج‌کننده ذخیره‌سازی، FIL را خریداری کنند.

تاریخچه قیمت FIL

عرضه اولیه توکن (ICO) در سال 2017 متوقف شد، به‌‌طوریکه، معامله توکن FIL تا زمان راه‌اندازی شبکه اصلی Filecoin در 15 اکتبر 2020 برای معامله در دسترس نبود. FIL در آن روز تا 150 دلار معامله شد و پس از یک روند نزولی به 20.60 دلار سقوط کرد. در هفته بعد، افزایش یک روزه 50 درصدی تنها چند روز بعد قیمت‌ها را تا قبل از پایان اکتبر به 40 دلار رساند. همچنین، در سراسر نوامبر  این توکن بین 27 تا 35.50 دلار نوسان داشت و در بیشتر ماه دسامبر در این محدوده باقی ماند. پس از کاهش جزئی که قیمت‌ها را برای مدت کوتاهی به زیر 20 دلار رساند، در پایان سال FIL با ارزش 24.33 دلار معامله شد.

قیمت FIL از سال 2019 تا انتهای سال 2020

پس از لیست شدن در صرافی‌های بزرگ رمزنگاری، قیمت توکن به شدت افزایش یافت، اما به سرعت روند اصلاح قیمت رخ داد سپس، در محدوده بین 27.30 تا 35 دلار حرکت کرد و روند تا 21 دسامبر ادامه داشت. زمانی که قیمت از سطح حمایت عبور کرد و در محدوده 20 تا 25 دلار نوسان داشت، در پایان سال، قیمت به 24.33 دلار رسید.

قیمت FIL در سال 2021

ژانویه 2021 نسبتاً بدون اتفاق خاصی در روند قیمتی این توکن شروع شد و معاملات FIL در محدوده 20.89 تا 26.20 دلار ثبت شد. این محدوده برای هفته اول فوریه حفظ شد تا اینکه افزایش 60 درصدی در 9 فوریه قیمت‌ها را برای اولین بار از اکتبر 2020 به بالای 50 دلار رساند. بنابراین، بقیه ماه در یکپارچگی سپری شد و رالی در مارس ادامه یافت. قیمت Filecoin در طول مارس 2021 حدود 450٪ افزایش یافت، زیرا رشد قیمت به طور تصاعدی شتاب گرفت و FIL تا پایان ماه تقریباً قیمت 200 دلار را شکست. در نهایت، روز بعد در 1 آوریل با ارزش 238.20 دلار و ارزش بازار بیش از 14.8 میلیارد دلار به بالاترین سطح خود رسید.

روند رشد FIL

 نقشه راه همچنین به گونه‌ای طراحی شده است که یک منبع تکراری و جامعه محور باشد که به صورت فصلی به روز می‌شود. پروژه‌هایی که شامل می‌شوند، شامل آن‌‌هایی می‌‌شود که در دوره «فراخوان مشارکت» ارائه شده‌اند. با این حال، به عنوان یک تلاش مشترک، نقشه راه فهرستی جامع یا کامل از پروژه‌ها، پیشرفت‌ها یا سایر تغییراتی نیست که ممکن است در حال انجام باشد. دوره فراخوان اولیه برای مشارکت تقریباً یک ماه به روی عوامل خارجی باز شد، از 9 دسامبر 2021 تا 7 ژانویه 2022. اعضای انجمن، هم از پروژه و هم دوره مشارکت در Slack و Github مطلع شدند. دوره مشارکت بعدی در 2 مارس 2022 باز می‌شود و این دوره سه ماهه دوم سال 2022 به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. روند توسعه جامعه Filecoin به تازگی منتشر شده است که پروژه‌های مهم و پیشرفت‌های شبکه را برای سال آینده نشان می‌دهد. در حال حاضر، بسیاری از پروژه‌های جالب، از جمله پروژه‌هایی برای انجام معاملات سریع‌تر، بازارهای بازیابی، و APIهای جدید و ابزارهای نمایه‌سازی داده‌ها را شامل می‌‌شود. همچنین، کنجکاو باشید که ببینید پس از راه اندازی ماشین مجازی Filecoin در چند هفته آینده، چه پروژه‌هایی ظاهر می‌شوند.

سرمایه گذاری در FIL

ذخیره سازی داده‌ها، بازاری امیدوارکننده و رو به رشد است و Filecoin مزایای زیادی نسبت به رقبای خود در این صنعت دارد. علاوه بر این، توسعه دهندگان با تجربه روی این پروژه کار می‌کنند و سرمایه گذاران نسبتاً بزرگی روی آن سرمایه گذاری کرده‌اند. با این حال، فراموش نکنید که این پروژه دارای رقبای جدی، اعم از متمرکز و غیرمتمرکز است که از اولین ورود به این بازار بودند و بعید است که بیکار بنشینند. شرایط نامطلوب در بازار کریپتو می‌تواند باعث کاهش قیمت توکن شود، حتی اگر همه چیز برای خود پروژه خوب پیش برود.

candle نمودار تحلیل تکنیکال فایل کوین

نمودار تمام صفحه