جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای پولکادات (DOT)

$6.82
نرخ تتر : ۶۶,۴۲۰ تومان

Polkadot یک پروتکل بلاک چین نسل بعدی است که شبکه اصلی آن در ماه می 2020 منتشر شد. DOT توکن اصلی این پلتفرم است.

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۱,۳۵۴,۵۲۰,۴۹۰
عرضه کل
۱,۴۳۵,۴۶۹,۶۲۲

جزئیات پولکادات

قیمت پولکادات
$6.82
به تومان
۴۵۲,۹۸۴ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$6.52 / $6.91
رتبه در مارکت
17
اوج قیمت دلاری
$54.98
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۶۶,۴۲۰ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/08/13
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
تاریخ پیدایش

نمودار پولکادات در چند ماه اخیر

۴۵۲,۹۸۴ تومان

پولکادات(DOT)

Polkadot که در سال 2016 طراحی و در سال 2020 راه اندازی شد و می‌‌توان گفت یکی از پروژه‌‌های جدید است که تعدادی از ویژگی‌های فنی کارآمد را در راستای هدف بلندپروازانه خود معرفی می‌کند. پولکادات یک پروتکل چند زنجیره‌ای منبع باز است که شبکه‌ای از بلاکچین‌ها را به هم متصل کرده و انتقال زنجیره‌ای هر نوع داده یا دارایی را تسهیل می‌کند.Polkadot پروتکل شاخص Web3 Foundation است، یک بنیاد سوئیسی با مأموریت تسهیل یک وب غیرمتمرکز منبع باز، کاملاً کاربردی و کاربر پسند می باشد. بنیانگذاران Polkadot دکتر گوین وود (Dr.Gavin Wood)، رابرت هابمییر (Robert Habermeier) و پیتر زابن (Peter Czaban) هستند. وود، رئیس بنیاد Web3، یکی از بنیانگذاران اتریوم، بنیانگذار Parity Technologies و خالق زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند Solidity و شناخته شده ترین فرد در تیم پولکادات است. این پروتکل برای ارائه اینترنت غیرمتمرکز بلاک‌‌های زنجیره‌‌ای، که به عنوان Web3 نیز شناخته می‌شود، طراحی شده است. به عنوان یک فراپروتکل، Polkadot قادر است به طور مستقل و بدون واسطه پایگاه کد خود را از طریق حاکمیت زنجیره‌ای مطابق با میل جامعه دارندگان توکن خود به روز کند (قابلیت ارتقای شبکه بدون انجام هاردفورک). همچنین، پروتکل Polkadot می‌تواند زنجیره‌های عمومی و خصوصی، شبکه‌های بدون مجوز، اوراکل‌ها و فناوری‌های آینده را به هم متصل کند و به این بلاک‌چین‌های مستقل اجازه می‌دهد تا اطلاعات و تراکنش‌های خود را از طریق (Relay Chain) پولکادات به‌طور غیرقابل اعتماد به اشتراک بگذارند. شبکه Polkadot از دو نوع بلاکچین Relay Chain و پاراچین (Parachains) استفاده می کند. تیم Polkadot بر این باور است که این طراحی به کاربرانش اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را به صورت خصوصی و کارآمدتر انجام دهند و زنجیره‌های بلاکی ایجاد کنند که داده‌های کاربر را برای شبکه عمومی فاش نمی‌کنند یا تعداد بیشتری از تراکنش‌ها را پردازش نمی‌کنند.

 

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) پولکادات

رمز ارز پولکادات یکی از پروژه های آینده دار و بسیار جذاب برای سرمایه گذاری است که امروزه بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ اقدام به خرید و نگهداری آن کرده‌اند. وجود یک جامعه فعال و تعداد رو به رشد پروژه‌ها در این اکوسیستم و مشارکت آقای وود در این بین، از جمله عوامل افزایش تقاضا برای توکن DOT هستند. همچنین، اگر Polkadot و دیگر پروتکل‌های قرارداد هوشمند در کنار اتریوم وجود داشته باشند، شانس بقا و توسعه در بلند مدت افزایش خواهد یافت. صرافی‌های بزرگ، توکن DOT  را پس از تحولی که ایجاد کرد، به لیست معاملاتی خود اضافه و از این رمز ارز حمایت کرده‌اند. ارزش بازار (Market Cap) و قیمت این رمز ارز را می­توانید در قسمت جزئیات مشاهده کنید.

 

قیمت لحظه‌‌ای پولکادات

مشارکت‌های جدید پولکادات (DOT)، آن را در کانون توجه قرار داده و آن را به یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. در این فرآیند، تراکنش‌های بیشتری باید در هر ثانیه انجام شود، که ممکن است چالشی سخت برای دنیای رمز ارز DOT و رقبای آن باشد. این رمز ارز اهداف مختلفی را دنبال می‌کند که از جمله آنها می‌توان به بهبود مشکلات موجود در شبکه بلاکچین، فراهم کردن بستری برای توسعه نرم افزارهای غیر متمرکز و... اشاره کرد. پروژه پولکادات می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای توسعه دهندگان و توسعه نرم افزارها داشته باشد و به همین علت نیز آینده درخشانی را برای آن می‌توان متصور شد.

 

تاریخچه قیمت پولکادات

قیمت پولکادات از زمان عرضه در سال 2020 تا به امروز روند رو به رشدی را تجربه کرده است. با توجه به پیش بینی وضعیت پولکادات در سال 2021، قیمت DOT تا اواسط سال  بین 20 تا 30.76 دلار افزایش یافت و تا پایان سال توانست خود را به قیمت 55 دلار برساند. تمام این اعداد و ارقام نشان می‌دهند که پیش بینی قیمت DOT بسیار خوش بینانه است و می‌توان برای سرمایه‌گذاری روی آن حساب کرد.

 

قیمت پولکادات در سال 2017

اولین عرضه اولیه توکن (ICO) پولکادوت در اکتبر 2017 برگزار شد و قیمت پولکادوت 0.29 دلار بود ICO Polkadot در اکتبر 2017 با موفقیت بسیار زیادی روبرو شد به طوریکه، بیش از 140 میلیون دلار جمع آوری کرد و بیش از 10,000,000 عدد DOT عرضه کرد. این در حالیست که، در طول ICO، DOT/USD روی 0.30 دلار تعیین شده بود و روند خرید کاربران، آن را تا پایان آگوست 2020 به سطح مقاومت 6 دلار رساند. در سال 2017، Parity Technologies، شرکتی که به عنوان پشتوانه پولکادات شناخته شده، مورد حمله قرار گرفت و باعث شد که Polkadot دو سوم سرمایه ICO خود (به ارزش 98 میلیون دلار در آن زمان) را از دست بدهد. عجیب است که وجوه دقیقاً به سرقت نرفتند، بلکه در جای خود مسدود شدند. وجوه مسدود شده توسط یک توسعه دهنده ناشناس ایجاد شد که "به طور تصادفی" یک اشکال در کد ایجاد کرد.

قیمت پولکادات از سال 2019 تا انتهای سال 2020

دومین ICO در جولای 2020 برگزار شد و قیمت پیشنهادی پولکادوت 1.25 دلار بود و 342080 توکن DOT فروخته شد. قیمت DOT مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی آن در ماه می‌۲۰۲۰ به اوج خود (6.30) دلار رسید. سپس، قیمت آن در طول سال 2020 بین ۴ تا ۵ دلار نوسان را تجربه کرد.

قیمت پولکادات در سال 2021

شش ماه پس از عرضه اولیه، ارزش رمز ارز پولکادات شش برابر بیشتر از قیمتش در پایان آگوست 2020 بود. این آلت کوین که بلومبرگ در دسامبر 2020 آن را "قاتل اتریوم" نامید، در طول سال 2021، به طور فزاینده‌ای توجه مدیران صندوق‌های رمزنگاری را به خود جلب کرد زیرا فکر می‌کردند پیشرفت‌های کمی در بلاک‌چین اتریوم وجود دارد، و رمز ارز بنیاد Web3 سوئیس جایگزین مناسبی می‌‌تواند باشد. در ماه می ‌۲۰۲۱، قیمت DOT به بالاترین حد خود یعنی 49.80 دلار رسید. در طول دوره صعودی سه ماهه چهارم سال 2021، قیمت این توکن به بالاترین حد خود یعنی 41.44 دلار در ماه اکتبر رسید.

 

روند رشد پولکادات

Polkadot برای راه‌اندازی شبکه اصلی خود یک استراتژی چند مرحله‌ای را اتخاذ کرد. بلوک Genesis از relay chain آن با اعتباردهنده‌های staked در ماه می ‌2020 در طول فاز 1 راه اندازی شد. در طول این نسخه اولیه، Polkadot به عنوان یک پلتفرم اثبات صلاحیت (PoA) کار می‌کرد، به این معنی که شش اعتبار سنج از بنیاد Web3 این جریان را مدیریت می‌کردند. شبکه اکثر کاربران می‌توانند توکن‌های خود را از قرارداد اتریوم مطالبه کنند، توکن‌ها را به اشتراک بگذارند و قصد خود را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و معرفی ولیدیتورها اعلام کنند. در مرحله دوم در ژوئن 2020 که به دارندگان DOT مجوز داد تا صفحات اعتبارسنجی‌ها و پاداش‌های استیکینگ را باز کنند. فازهای 3 و 4 در اواخر ژوئیه 2020 سیستم حکمرانی Polkadot را فعال کرد. برای اولین بار شورا و کمیته فنی انتخاب شدند و پیشنهادات عمومی پذیرفته شد. در آگوست 2020، مرحله نهایی انتقال موجودی توکن DOT را تایید کرد. فاز فعلی در حال شکل دادن به گسترش پاراچین‌های آزمایش شده و بهینه سازی شده در شبکه‌های آزمایشی کوزاما و پاراچین است. هنگامی که فرآیند کامل تکمیل شد و پاراچین‌ها به طور روان در کوزاما اجرا می‌شوند، حاکمیت پولکادوت می‌تواند پاراچین‌ها را فعال کرده و حراج اجاره اسلات خود را آغاز کند.

 

سرمایه گذاری در پولکادات

با در نظر گرفتن مزایای کلی برای کارآفرینان، توسعه دهندگان، کاربران و سرمایه گذاران، به نظر می‌رسد تکامل Polkadot جالب باشد. DOT به عنوان توکن این پروتکل در جهت ایمن سازی شبکه و یا پیوند زنجیره‌های جدید به وجود آمده است. هدف پروژه ایجاد انگیزه استفاده از طریق پاداش دادن به شرکت کنندگان می باشد. در واقع، به اشتراک گذاشتن DOT‌ها با بازده سالانه 10 درصد به طور متوسط، به یکی از با ارزش ترین مشوق‌ها در فضای کریپتو تبدیل شده است. شبکه پایدار و قابل اعتماد این پلتفرم به همراه پایبندی به نقشه راه آن به سناریوی امیدوارکننده‌ای برای پروژه تبدیل شده و از منظر فناوری و ارزش اقتصادی، پولکادوت یکی از مبتکرانه‌ترین نوآوری‌های صنعت بلاک چین است و چند ماه آینده برای برآورد قابلیت‌های واقعی شبکه حیاتی خواهد بود.

 

candle نمودار تحلیل تکنیکال پولکادات

نمودار تمام صفحه