جستجو در بیتفا
  • آشنایی با پروژه بلاکچینی Aptos
  • جذب سرمایه Aptos از طرف سازمان‌های سرمایه گذاری
  • ایردراپ Aptos؛ تا 1500 دلار هدیه به افراد جامعه آن!
  • یک NFT رایگان به ارزش 1500 دلار!
  • آیا ایردراپ آپتوس پایان راه درآمدزایی از حوزه ایردراپ‌های می‌باشد؟
  • آیا آینده رمزارز APT روشن است؟
  • جمع بندی
پاداش 50 میلیون تومانی Aptos به جامعه خود

پاداش 50 میلیون تومانی Aptos به جامعه خود

مبتدی
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۵
بروزرسانی : ۱۴۰۱/۰۸/۰۵
۷ دقیقه
۱۷
۱,۹۰۴
توسط :
پاتریک شاه‌نظری

بی شک بلاکچین Aptos را می‌توان یکی از خبرساز ترین پروژه‌های بلاکچینی در سال 2022 دانست. این پروژه با ارائه اهداف بزرگ و به واسطه تیم قدرتمندی که داشت، توانست صدها میلیون دلار جذب سرمایه انجام دهد و همین موضوع جذب سرمایه باعث افزایش توجه رسانه‌ها به پروژه Aptos شد. اما این تمام ماجرا نبود؛ آپتوس در تاریخ 19 اکتبر سال 2022 (27 مهر) به بیش از 110 هزار نفر از افراد جامعه خود ایردراپ داد. ایردراپ Aptos باعث شد مجدد این پروژه به سر تیتر خبرهای کریپتویی برگردد و توجهات را به خود جذب کند!!

در ادامه این مقاله با بیتفا همراه باشید تا با این ایردراپ بیشتر آشنا شویم.

 

آشنایی با پروژه بلاکچینی Aptos

اگر بخواهیم تاریخچه این پروژه بلاکچینی را بررسی کنیم، باید برگردیم به پروژه بلاکچینی Diem که توسط سازمان متا (فیسبوک سابق) ایجاد شده بود. زبان برنامه نویسی Move به صورت اختصاصی برای توسعه پروژه Diem توسعه داده شده بود و این پروژه با سرعت در حال رشد و پیشروی بود. در ادامه به دلیل تغییر سیاست‌های این سازمان، توسعه پروژه Diem متوقف شده و پروژه Diem به سازمانی به نام Silvergate Capital فروخته شد.

پس از آن که توسعه پروژه Diem متوقف شد، تیم توسعه آن از سازمان متا جدا شده و پروژه بلاکچینی خود را با بهره گیری از همان زبان برنامه نویسی MOVE شروع کردند و پروژه بلاپینی جدید را Aptos نامیدند. این پروژه اهداف بزرگی در پیش داشت؛ از اهداف این پروژه می‌توان به مواردی از جمله افزایش مقیاس پذیری (با بالا بردن میزان TPS و TTF) ، پردازش موازی (همزمان) تراکنش‌ها و ایجاد محیطی امن و غیرمتمرکز برای مورد استفاده قرار گرفتن برای تعداد گسترده‌ای از کاربران اشاره کرد.

اهداف جذاب، تیم توسعه با تجربه و قدرتمند، داشتن یک نقشه راه دقیق و البته عمل کردن به آن باعث شد تا Aptos مورد توجه سرمایه گذاران سازمانی قرار بگیرد و سرمایه بالایی از طرف آنها به این پروژه سرازیر شود. در ادامه به جذب سرمایه این پروژه خواهیم پرداخت!

ایردراپ آپتوس

 

جذب سرمایه Aptos از طرف سازمان‌های سرمایه گذاری

پروژه بلاکچینی Aptos بعد از آن که پروژه خود را تا حدودی تکمیل کرد، اقدام به جذب سرمایه از طرف سازمان‌های سرمایه گذاری خطر پذیر کرد. این پروژه توانست در دو دوره جذب سرمایه و از طرف 26 سازمان، 350 میلیون دلار سرمایه به دست آورد (از بزرگترین این سازمان‌ها می‌توان به A16Z و BinanceLabs اشاره کرد). در نظر داشته باشید که این جذب سرمایه‌ها حتی قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی آپتوس (Main-net) صورت گرفته بود. این حجم از سرمایه گذاری از طرف سرمایه گذاران نام دار باعث شد تا آپتوس به شدت مورد توجه رسانه‌ها و جامعه کریپتویی قرار بگیرد و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و جامعه بزرگی را برای خود ایجاد کند. آپتوس در ادامه و در زمانی که شبکه اصلی خود را راه‌اندازی و رمزارز بومی خود را عرضه کرد، به منظور تشکر از حمایت‌های جامعه آپتوس از این پروژه پاداشی را با رمزارز APT و به صورت ایردراپ به آن‌ها اهدا کرد. در ادامه به موضوع اصلی این مقاله یعنی ایردراپ آپتوس خواهیم پرداخت! (برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جذب سرمایه پروژه آپتوس پیشنهاد میکنم مقاله "بلاکچین Aptos؛ الماس کشف شده توسط سازمان‌های بزرگ سرمایه‌گذاری!" را از سایت بیتفا مطالعه کنید)

 

ایردراپ Aptos؛ تا 1500 دلار هدیه به افراد جامعه آن!

یه مروری به مقاله‌ای که تقریباً 2 ماه پیش از سایت بیتفا منتشر شد داشته باشیم. (برای دسترسی به مقاله جامع آپتوس روی این لینک کلیک کنید)

در این مقاله ما صفر تا صد داده‌هایی که در رابطه با پروژه آپتوس منتشر شده بود را بررسی کردیم، آینده پروژه و نقشه راه آن را بررسی کردیم، به AIT ها یا همان شبکه‌های آزمایشی آپتوس پرداختیم و اشاره کردیم در سومین مرحله از AIT های این پروژه فرصتی وجود دارد که با شرکت کردن در آن می‌توانید در ایردراپ احتمالی آپتوس شرکت کنید و در ادامه نحوه شرکت در آن را آموزش دادیم. ایردراپ Aptos به این روش بود که مخاطبین می‌توانستند با ثبت یک ایمیل، سپس ساخت یک کیف پول بر روی شبکه آپتوس و در نهایت ضرب و دریافت یک NFT به نام "ZERO" در ایردراپ احتمالی آپتوس شرکت کنند.

 

یک NFT رایگان به ارزش 1500 دلار!

مخاطبین برای ضرب این NFT نیاز به هیچ نوع پرداختی نداشتند، حتی فرایندی که گفته شد روی شبکه آزمایشی Aptos انجام میشد و NFT ای که دریافت می‌کردند نیز بر روی شبکه آزمایشی Aptos قرار داشت و نه بر روی شبکه اصلی! (آن زمان شبکه اصلی حتی راه‌اندازی نیز نشده بود)

در آن زمان این NFT هیچ ارزشی نداشت اما در ادامه در تاریخ 19 اکتبر (27 مهر) پس از راه‌اندازی شبکه اصلی وعرضه شدن ارز بومی آن یعنی رمزارز APT، ایردراپ آپتوس در میان جامعه آن توزیع شد. هر کسی که در فرایند دریافت ZERO NFT شرکت کرده بود شامل این ایردراپ میشد! (مجموعه بیتفا مفتخر است که بیش از 1500 نفر از کاربرانش از این فرصت معرفی شده استفاده کرده و سود کسب کرده‌اند)

آپتوس به هر یک از برنگان این ایردراپ 150 واحد APT پاداش داد. رمزارز APT در زمان نگارش این مقاله تا 10 دلار نیز رشد قیمتی تجربه کرده است که با این قیمت پاداش ایردراپ آن به 1500 دلار می‌رسد! (با نرخ تتر 33400 در زمان نگارش این مقاله، این پاداش معادل بیش از 50 میلیون تومان می‌باشد) طبق گزارش Aptos Labs (تیم توسعه آپتوس) در مجموع 110,235 نفر موفق شدند در این ایردراپ شرکت کنند که مجموع پرداختی شرکت آپتوس برابر با 20,076,150 واحد APT معادل حدود 200 میلیون دلار بوده است. بودجه‌ای که آپتوس برای این بخش اختصاص داده است برابر با بیش از 2 درصد از عرضه کل رمزارز APT می‌باشد.

 

آیا ایردراپ آپتوس پایان راه درآمدزایی از حوزه ایردراپ‌های می‌باشد؟

در حالی که آپتوس لبز اعلام کرده است ایردراپی که تحت عنوان ZERO NFT میان کاربران توزیع شد، تنها ایردراپ آپتوس می‌باشد. اما جواب این سوال طبیعتاً خیر است!

آپتوس یک بلاکچین لایه یک با توانایی پشتیبانی از قراردادهای هوشمند می‌باشد؛ به این منظور که برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) می‌توانند بر بستر آن راه‌اندازی شوند که نتیجه این راه اندازی‌ها ایجاد اکوسیستمی به نام "Aptos Ecosystem" خواهد شد. این اکوسیستم در حال حاضر نیز در حال تشکیل شدن است و پروژه‌های بلاکچینی زیادی در حال راه‌اندازی شدن بر این بستر هستند، پروژه‌هایی که هنوز توکن خود را عرضه نکرده‌اند و احتمال بالایی وجود دارد تا میزانی از آن را به مخاطبین خود به عنوان پاداش یا همان ایردراپ اهدا کنند. (توصیه می‌شود از اکوسیستم آپتوس نگاه ویژه‌ای به پروژه Tortuga داشته باشید)

مورد دیگری که قابل به ذکر می‌باشد این است که در حالی که در حال حاضر ایردراپ آپتوس باعث شده است تا دوباره حوزه ایردراپ‌ها داغ شود و توجهات زیادی را به خود جلب کند اما ایردراپ‌ها به آپتوس و اکوسیستم آن ختم نمی‌شوند و فرصت‌های زیادی در این حوزه وجود دارد. فرصت‌هایی از جمله ایردراپ‌های اکوسیتم کاسماس، بریج‌هایی که هنوز توکن خود را عرضه نکرده‌اند، پروژه‌هایی که به سرعت در حال جذب سرمایه هستند اما ارز خود را عرضه نکردند و ...

برای پیدا کردن و شناختن فرصت‌های جدید در حوزه ایردراپ، پیشنهاد می‌کنم به بخش "Bitfa Air" مراجعه کنید!!

بلاکچین آپتوس

 

آیا آینده رمزارز APT روشن است؟

پروژه آپتوس را بی شک می‌توان یکی از بهترین پروژه‌های بلاکچینی ایجاد شده در سال 2022 نامید. این پروژه با توجه به اهداف خوبی که دارد و تیم توسعه قدرتمندی که تا کنون توانسته است تمام مراحل نقشه راه (Roadmap) را با موفقیت و در زمان مناسب پیش ببرد، نوید یک آینده روشنی را می‌دهد. اما با توجه به هیجان و هایپی که در حال حاضر برای این رمزارز وجود دارد، می‌توان این انتظار را داشت تا رمزارز APT در میان مدت یک روند نزولی در پی داشته باشد و محدوده‌های قیمتی پایین‌تری را تجربه کند و سپس بتواند مجدد روند صعودی و قدرتمند خود را شروع کند.

اما اگر این پروژه بتواند به تمامی قول‌ها و اهداف خود دسترسی پیدا کند، می‌توان این انتظار را داشت تا ارز APT بتواند جایگاه خوبی را برای خود در بین ارزهای برتر بازار رمز ارزها پیدا کند. توصیه می‌شود حتماً این رمزارز را زیر نظر داشته باشید و در محدوده‌های مناسب آن را به سبد سرمایه گذاری خود اضافه کنید.

 

جمع بندی

آپتوس یک پروژه بلاکچینی قدرتمند است که در همین مدت زمان کوتاهی که معرفی شده است توانسته است طرفداران زیادی را به خود جذب کند. ایردراپ آپتوس بار دیگر به ما یادآوری کرد که بازار رمز ارزها حتی در بدترین شرایط خود نیز پر از فرصت‌های شیرین برای درآمدزایی می‌باشد و یکی از روش‌های آن شرکت در ایردراپ‌های با ارزش و پر پتانسیل است.

مجموعه بیتفا همانطور که تا به امروز سعی داشته است تا با معرفی فرصت‌هایی که در بازار رمز ارزها وجود دارد، در کنار کاربران و جامعه خود باشد و به آن‌ها سود برساند، در ادامه نیز با همین اهداف فعالیت خود را ادامه خواهد داد. پیشنهاد می‌کنم مطالب بیتفا را به صورت روزانه دنبال کنید تا از این فرصت‌ها بهره لازم را ببرید!

 

اگر شما نیز در این ایردراپی که مجموعه بیتفا معرفی کرده بود، شرکت کرده‌اید، در نظرات با ما به اشتراک بگذارید!!


دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۱/۰۸/۰۷ ۲۲:۱۷
مجتبی رجبی
سلام. من هم با استوری که گذاشتید، nft آپتوس رو گرفتم و بعدش ایردراپ رو گرفتم که واقعا توی این وضعیت بد اقتصادی، خیییییلی چسبید. از ته قلبم براتون آرزوی موفقیت میکنم.
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
خداروشکر نظر لطف شماست...