جستجو در بیتفا
  • بررسی عملکرد بیت کوین و بازارهای مالی در ماه سپتامبر
  • چرا ماه سپتامبر همواره ریزشی است؟
  • هم‌بستگی بیت کوین با دیگر بازارهای مالی
  • تله صعودی بیت کوین!
  • جمع‌بندی
بررسی دلایل ریزش بیت کوین در ماه سپتامبر

بررسی دلایل ریزش بیت کوین در ماه سپتامبر

متوسط
انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۰۵
بروزرسانی : ۱۴۰۱/۰۶/۰۵
۳ دقیقه
۸
۲,۰۵۰
توسط :
مبین رزمخواه

در چرخه‌های بازارهای مالی همیشه یک ماه بیشترین ضربه را به بازارهای مالی، به خصوص به بیت کوین و ارزهای دیجیتال زده است و معمولاً موج گسترده‌ای از فروش‌ها در این ماه رخ می‌دهد. توصیه ما این است که گوش به زنگ باشید و سبد دارایی‌های خود را به خوبی مدیریت کنید، چرا که این ماه یعنی ماه سپتامبر تا چند روز دیگر آغاز خواهد شد! در ادامه این مقاله با بررسی دلایل ریزش بیت کوین در سپتامبر همراه ما باشید.

 

بررسی عملکرد بیت کوین و بازارهای مالی در ماه سپتامبر

بر اساس تحلیل‌ها و گزارش‌های تاریخی موجود، بیت کوین همیشه بدترین عملکرد خود را در ماه سپتامبر به ثبت رسانده است. در 9 سال اخیر کندل‌های ماهانه سپتامبر برای بیت کوین همواره با حدود 6 درصد ضرر بسته شده‌اند که می‌تواند زنگ خطری برای معامله‌گران و هولدرهای بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار باشد. البته به این نکته هم باید توجه داشته باشید که این ریزش نه تنها در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین، بلکه تقریباً در تمام بازارهای سرمایه دنیا اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال میانگین عملکرد ماهانه شاخص S&P 500 در ماه سپتامبر در طول 25 سال گذشته، کاهش 0/7 درصدی را نشان می‌دهد. تحلیل‌گران تکنیکال بازار از تاثیر این ماه بر نمودار قیمت دارایی‌ها با عنوان "تاثیر سپتامبر" یاد می‌کنند که نشان دهنده آمادگی افراد فعال در بازار برای مواجهه با موج فروشی است که در این ماه رخ خواهد داد.

تارخچه قیمت بیت کوین

چرا ماه سپتامبر همواره ریزشی است؟

برخی از کارشناسان و تحلیل‌گران معتقداند که بخش عمده‌ای از این فشار فروش به این علت روی می‌دهد که سرمایه‌گذاران پس از پایان تعطیلات تابستانی و برای محاسبه سود و زیان یک سال خود، ترجیح می‌دهند تا دارایی‌های خود را نقد کنند و البته موارد مربوط به پرداخت مالیات و عوارض‌های دولتی هم در ایجاد این موج فروش تاثیر به سزایی دارد. یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود مردم به نقدینگی نیاز پیدا کنند، نیاز خانواده‌ها به پول برای پرداخت شهریه سالانه مدارس هست که هرچند کم، باز هم در کنار سایر عوامل، بر قدرت گرفتن روند فروش دارایی‌های مردم تاثیر خود را می‌گذارد.

 

هم‌بستگی بیت کوین با دیگر بازارهای مالی

هم‌بستگی بیت کوین با بازار سهام در دوران کرونا و پسا کرونا باعث شده است تا قیمت آن تحت تاثیر این فروش‌های گسترده قرار بگیرد و امسال با توجه به عملکرد کلی نه چندان مطلوب آن از ابتدای سال، می‌توانیم انتظار این را داشته باشیم که واکنش بیت کوین به ماه سپتامبر حتی شدیدتر از سال‌های گذشته هم باشد. ترس از سرمایه گذاری در بیت کوین در سال 2022 تا اندازه زیادی به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و لغو برنامه خرید ماهانه 120 میلیارد دلار اوراق قرضه این نهاد برای مقابله با تورم مرتبط است.

هم‌بستگی بیت کوین با دیگر بازارهای مالی

البته شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه جولای 8/5 درصد اعلام شد و حدود 0/6 درصد نسبت به ماه قبل که 9/1 درصد اعلام شده بود، دچار کاهش شده است که باعث شد تا یک خوش‌بینی نسبی در بازارهای مالی ایجاد شود و گمانه‌زنی تحلیل‌گران مبنی بر کاهش سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو تقویت شود. این مسئله باعث شد تا شرایط بازارها و بیت کوین کمی بهبود پیدا کند اما اکثر افراد معتقد هستند که این روند ریکاوری دوام چندانی پیدا نخواهد کرد.

 

تله صعودی بیت کوین!

بسیاری از تحلیل‌گران بازار، بهبود نسبی شرایط بیت کوین در هفته گذشته را یک تله صعودی می‌دانند و به نوعی معتقد هستند که این تله باعث می‌شود سرمایه‌گذاران تا اندازه‌ای به بیت کوین خوش‌بین شوند و زمانی که سرمایه اکثر افراد وارد بازار شد، سقوط اصلی و سنگین‌تر آغاز خواهد شد. به همین دلیل گفته می‌شود نباید به کف 17500 دلاری بیت کوین که در موج ریزش قبل به ثبت رسید اعتماد کرد و سرمایه‌گذاران باید مدیریت دارایی‌های خود را در روزها و هفته‌های آتی با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

قیمت بیت کوین

جمع‌بندی

در این مقاله به شرایط بازار های مالی در ماه سپتامبر و ریزش بیتکوین در سپتامبر پرداختیم اما توصیه ما به معامله‌گران و هولدرهای بیت کوین این است که مراقب نزدیک شدن این رمزارز به حمایت‌های مهم آن باشند. در حال حاضر قیمت 19250 دلار یک حمایت کلیدی برای بیت کوین است و در صورت از دست رفتن آن حمایت حیاتی بعدی در محدوده 17600 دلار قرار دارد. شرایط بازار در ماه سپتامبر همواره مساعد نبوده است و ممکن است حمایت‌های بیت کوین توانایی برگشت دادن قیمت را نداشته باشند، پس بهتر است از انجام معامله‌های با ریسک بالا در این ماه پرهیز کنید و حمایت‌های کلیدی بیت کوین را هم به صورت جدی زیر نظر داشته باشید و حتماً از دانش مدیریت سرمایه در معاملات و سرمایه‌گذاری‌های خود استفاده کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۱/۰۶/۰۹ ۱۶:۰۹
آرش
سلام وقت بخیر ممنونم بابت دیتای خوبتون اگر امکانش هست منبع جدول درصد بازگشت ماهانه بیت کوین رو به ما هم بدید. ممنونم دوباره
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام مرسی از همراهیتون تو این آدرس میتونید دیتاهای ماهانه بیت کوین از سال 2011 رو ببینید: https://cryptonews.com/news/september-is-bitcoin-s-worst-month-it-can-get-worse-this-yea-7667.htm